Курси англійської для програмістів та IT фахівців

Курси англійської для програмістів та IT фахівців

  Зміст статті:

Англійська мова стала необхідністю для успішної кар'єри в сфері ІТ. Програмісти та ІТ фахівці повинні не лише ефективно володіти технічною мовою коду, але й бути здатними взаємодіяти з міжнародними колегами та клієнтами.

В даній статті ми розглянемо найбільш корисну інформацію про курси англійської для програмістів та як вони можуть підвищити вашу конкурентоспроможність на ринку праці.

Курси англійської для айті: що необхідно знати?

Вибір курсу англійської для IT-фахівців – це стратегічне рішення, яке може вплинути на ваші кар'єрні можливості в цій динамічній галузі.

Отже, що варто враховувати при виборі курсу?

 • Індивідуалізація

Пам'ятайте, що вибір курсу залежить від вашого поточного рівня володіння англійською та конкретних потреб. Для когось буде важливо вивчати специфічну термінологію, а інші можуть віддати перевагу бізнес-курсу чи курсу загальної англійської.

 • Специфіка ІТ-навчання

Якщо ви все ж таки зупинились на спец курсі, варто зауважити, індустрія ІТ має свою термінологію та особливості комунікації. Курси мають охоплювати не лише загальні аспекти мови, але і ті терміни, які найчастіше використовуються в технічній документації, спілкуванні на форумах та роботі з клієнтами. Курси англійської мови для IT-спеціалістів в онлайн школі англійської мови EnglishOffice охоплюють всі необхідні теми та залучають спецілізовані матеріами. Деталі нижче! 

 • Діджиталізація та релевантність

Для цікавого та ефективного навчання важливо, щоб на курсі використовувались сучасні методи, актуальні програми, інтерактивні вправи та платформи, що сприяють кращому засвоєнню матеріалу.

Який рівень англійської потрібен ІТ-фахівцям для ефективної роботи?

Щоб бути конкурентоспроможним на ринку ІТ, вважається, що слід мати не менше середнього рівня володіння англійською.

За стандартами багатьох компаній, це оцінюється як рівень B1 (за шкалою CEFR). Однак важливо зазначити, що для певних позицій та компаній може бути вимога до вищого рівня (C1 або C2). Також, якщо ви тільки розпочинаєте свій шлях у цій сфері, може розглядатися перед пороговий рівень А2.

Кандидати, з рівнями нижче порогового будуть мати значно нижчі шанси бути запрошеними до співпраці. Тому ми пропонуємо спеціалізовані курси англійської для роботи онлайн, щоб ви змогли отримати роботу мрії!

Розглянемо, який рівень необхідний для різних позицій:

 • Junior Developer (A2-B1): Здатність розуміти загальні інструкції та закривати базові технічні питання. Не забуваймо, що знання технічної лексики значно спростить вам життя.
 • Middle Developer (B2-C1): Володіння технічною лексикою для роботи з кодом, розуміння та написання технічної документації.
 • Senior Developer/Architect (C1-C2): Високий рівень англійської для участі в глобальних проєктах, ведення переговорів та написання технічних концепцій.
 • Project Manager (B2-C1): Володіння бізнес-англійською для ефективної комунікації з командою, клієнтами та учасниками проекту.
 • Data Scientist/Analyst (C1-C2): Високий рівень для розуміння складних статистичних та математичних концепцій, а також для написання звітів та презентацій.

Як проходить навчання?

Курси англійської мови для програмістів — це не просто уроки, це поглиблення в англомовне середовище, спеціально створене для вашого розвитку.

 • Оцінка індивідуальних потреб

Заняття можуть бути адаптовані під конкретні потреби групи чи окремого слухача, роблячи навчання максимально ефективним. На першому етапі визначається поточний рівень знань.

 • Адаптована термінологія

Курси враховують специфіку ІТ-галузі, надаючи не лише загальні правила англійської, а й термінологію, необхідну саме вашій сфері.

 • Інтерактивні вправи та комунікативний підхід

Заняття орієнтовані на розмовну практику, де ви можете випробувати свої навички в автентичних ситуаціях.

 • Різноманітність форматів уроків

Наразі доступні як індивідуальні заняття, так і групові, де можна знайти своїх однодумців та колег.

 • Комунікативні практики з викладачами

Теорія без практики недієва, тож ви будете моделювати реальні ситуації із життя на уроках

ІТ курси в EnglishOffice поєднують в собі всі перераховані вище пункти. До того ж, наші викладачі використовують інтерактивні вправи та платформу для підвищення зацікавленості у навчанні!

З чого складається заняття англійської для айтішників?

Курси англійської для IT фахівців — це інструмент, який сприяє вдосконаленню мовних навичок, і враховує особливості IT-галузі. Що саме робить їх ефективними?

 • Адаптовані матеріали

Заняття включають в себе специфічну термінологію, а також повторення основних граматичних конструкцій та тематичні розмовні уроки. За допомогою тематичних матеріалів студенти мають змогу практикувати навички читання та аудіювання в релевантному контексті.

 • Акцент на навичках комунікації в IT

Розробники часто взаємодіють як з колегами у команді, так і з клієнтами. Для покращення навичок говоріння заняття містять рольові вправи та діалоги, які засновані на сценаріях, наближені до реальності. 

 • Вивчення професійної лексики

Курси надають широкий спектр словникового запасу, що стосується програмування, веб-розробки, тестування та інших галузей ІТ. Англійська для IT онлайн допоможе опанувати всю необхідну лексику для роботи в digital світі!

 • Актуальна граматика

На курсі вивчаються базові часи та найнеобхідніші граматичні конструкції для ІТ спеціалістів. Без практики нікуди, тож після ознайомлення з теорією, тема відпрацьовується за допомогою вправ, а також виводиться у активний словниковий запас за допомогою моделювань речень та реальних ситуацій.

Переваги проходження курсу "IT-англійської"

Проходження курсу IT англійської не просто навчить вас мові, але і надасть вам ключі до відкриття нових можливостей у світі ІТ. Англійська для програмістів онлайн - комфортний спосіб вивчення мови для тих, хто працює віддалено і має можливість вчитись з будь-якого куточку світу!

Давайте розглянемо, які саме переваги чекають на вас:

 • За допомогою спеціалізованих матеріалів кожен урок спрямований на вивчення англійської мови в контексті ІТ. Це дозволяє ефективно засвоювати не лише загальні лексичні одиниці, а й специфічні терміни, які використовуються в галузі програмування, розробки веб-сайтів, тестування та інших сферах.
 • Спец курси ІТ англійської обовʼязково включають в себе практичні завдання, де ви застосовуєте отримані знання та закріплюєте вивчений матеріал. 
 • Зокрема навчаючись англійської мови в ІТ-контексті, ви отримаєте можливість розширити свій словниковий запас необхідною термінологією, що важливо для ефективної комунікації в цій сфері. Але курси вдосконалюють не лише писемні, але і усні навички. Ви зможете впевнено спілкуватися англійською під час робочих переговорів, презентацій та інтерв'ю.

Корисні ресурси для вивчання англійської IT-спеціалістам

Вивчити спеціалізовану термінологію  можна за допомогою сучасних технологій. Погляньмо на добірку корисних ресурсів, які стануть у нагоді всім, хто працює у сфері ІТ.

 • Codecademy: Learn English for Work: Цей курс спрямований на програмістів і IT-фахівців. Ви вивчите терміни та фрази, які часто зустрічаються у технічній документації та командній роботі.
 • TED Talks: Виберіть відео в галузі технологій та розробки програмного забезпечення на TED, щоб слухати професійні виступи та вдосконалювати свої навички аудіювання.
 • TechCrunch та Wired: Ці відомі IT-журнали дозволять вам слідкувати за новинами галузі та вивчати актуальну лексику, використовуючи тексти про технології.
 • Stack Overflow: Форуми Stack Overflow допоможуть вам не лише з технічними питаннями, але й розширять ваш словник, спілкуючись з колегами з усього світу.
 • Coursera – компанія, що працює в галузі освіти. Має безліч напрямків, в тому числі й ІТ. 
 • edX – освітня платформа з вибором різноманітних курсів. Обирай розділ Computer Science і шукай підходящий курс.
 • Udacity –  ще одна освітня платформа.

Серіали та фільми англійською для ІТ-фахівців

Дивитися фільми та серіали англійською - це чудовий спосіб не лише розважитися, але й покращити свою мову. Деякі фільми створені з урахуванням термінології та атмосфери, що притаманні галузі ІТ.

 • "Silicon Valley" (2014-2019). Цей комедійний серіал розповідає історію молодих програмістів, які розробляють власну стартап-компанію в Силіконовій Долині. Він пропонує не лише гумор, але й унікальну лексику та ситуації, характерні для IT-середовища. 
 • "Mr. Robot"(2015-2019). Цей психологічний трилер розповідає про хакера та його спроби зруйнувати систему. Фільм пропонує глибокий погляд на сучасні технології та кібербезпеку, використовуючи відповідну термінологію.
 • "Black Mirror" (2011-2023). Цей антиутопічний серіал розглядає темні сторони технологій та їхній вплив на суспільство. Кожен епізод - це окрема історія, яка провокує глядача думати про майбутнє. Буде цікавий не тільки ІТ спеціалістам
 • "The Social Network" (2010). Фільм розповідає історію створення Facebook і дає можливість поглибитися в бізнес-та технічний світ соціальних мереж.
 • "The Imitation Game" (2014). Фільм, який розповідає історію Алана Тьюрінга та його роботи над розшифруванням кодів під час Другої світової війни. Це прекрасний спосіб ознайомитися з історією розвитку комп'ютерів.

Книги англійською для ІТ-спеціалістів

Читання книг англійською на теми програмування, архітектури програмного забезпечення та новітніх технологій допомагає вдосконалити технічні знання та освоїти специфічну термінологію.

 • Clean Code: A Handbook of Agile Software Craftsmanship by Robert Martin - справжній гід у світі написання чистого, зрозумілого та ефективного коду. Роберт Мартін розглядає найкращі практики програмування та пропонує методи покращення кожного аспекту вашого коду.
 • Head first Java –інтерактивний підручник, який використовує багато графіки та вправ, щоб допомогти читачам вивчити Java. Зорієнтований на велику частину аудиторії, особливо початківців.
 • Code: The Hidden Language of Computer Hardware and Software by Charles Petzold - розглядаються внутрішні принципи роботи комп'ютера, розкриваючи "приховану" мову обчислювальної техніки. Відмінний вступ до архітектури комп'ютерів.
 • The Art of Computer Programming by Donald Knuth - масштабний витвір, що охоплює багато аспектів комп'ютерних наук та програмування. Кнут висвітлює алгоритми, структури даних, та багато іншого.
 • Cracking the Coding Interview by Gayle Laakmann McDowell - ця книга стане вам у пригоді при підготовці до технічних інтерв'ю. Автор пропонує стратегії для вирішення завдань, що часто зустрічаються на співбесідах.

Тож, обираючи курси англійської для IT, ви не лише підвищуєте рівень мовної компетенції, але і відкриваєте нові можливості для власного професійного зростання та спілкування в глобальній IT-спільноті.
 

icon lamp Тест рівня

Записатися на безкоштовний урок

Поле обов'язкове для заповнення
Поле обов'язкове для заповнення Невірний формат
Невірний формат
* — Обов'язкове для заповнення
abc

Читайте також

news__image

Англійська для сфери IT: особливості використання слів з різним значенням

Читати

Англійська для сфери IT: особливості використання слів з різним значенням

У світі технологій, де існує не лише мова програмування, а й щоденне обговорення проєктів, англійська стає невід'ємною частиною життя IT-фахівців. Тепер, для успішної кар'єри в IT необхідні не лише hard skills - вміння програмувати та інші технічні задачі, але і вміння ефективно спілкуватися англійською.

news__image

Як вивчати ділову англійську мову?

Читати

Як вивчати ділову англійську мову?

Шукаєте мотивацію для вивчення ділової англійської мови? Думаєте, що ділова англійська — нудна та формальна? З мотивацією все зрозуміло. Звичайно, знання англійської мови може відкрити двері до нових можливостей у різних галузях.

news__image

Англійська для туризму

Читати

Англійська для туризму

Howdy! Друзі, хто з вас любить подорожувати? А бувало таке, що ви не могли зрозуміти місцевих жителів, замовити їжу у ресторані, забронювати номер у готелі чи знайти правильний маршрут до пам’ятки? Зізнавайтеся, бувало ж?