Техніки запам'ятовування слів. Як вчити англійські слова?

Техніки запам'ятовування слів. Як вчити англійські слова?

  Зміст статті:

Howdy! Одразу почнемо з питання: як у вас із новими словами? Забуваються трохи, еге ж? Саме тому сьогодні ми розглянемо важливий аспект вивчення англійської мови — техніки запам'ятовування слів.

На перший погляд, це завдання може здатися важким, проте не хвилюйтеся: разом ми розглянемо ефективні методи, які дозволять вам з легкістю впоратися з цим завданням. Тож, let’s go, давайте заглибимося в світ слів та вивчення мови!

Типи пам'яті

Пам'ять — це надзвичайно складний та цікавий аспект нашого пізнавального процесу. Її робота розкривається через різні типи, кожен з яких відповідає за конкретний аспект зберігання та відтворення інформації.

Короткочасна пам'ять сприймає та утримує інформацію лише на деякий час, в той час як довгострокова пам'ять відповідає за більш тривале зберігання. Робота працездатної пам'яті дозволяє швидко виконувати завдання, а епізодична пам'ять допомагає нам згадувати конкретні події та моменти. 

Кожен тип пам'яті виконує свою важливу роль, створюючи невичерпне поле для дослідження та розуміння людського kognitio. Щоб вам було зручніше зрозуміти особливості кожного типу пам’яті, ми підготували для вас таку табличку:

Тип пам’яті Особливості Приклад
Короткочасна пам'ять Здатність утримувати обмежену кількість інформації на короткий період часу, приблизно до 20–30 секунд Пам'ять про номер телефону, який потрібно негайно набрати
Довгострокова пам'ять Зберігає інформацію тривалий час, може бути безлімітною Знання мови, вивченої в школі, або особисті враження з дитинства
Робота працездатної пам'яті (робоча пам'ять) Зберігає та обробляє інформацію для виконання завдань у реальному часі Читання тексту та одночасне згадування інформації для виконання завдання
Епізодична пам'ять Здатність відтворювати конкретні події та моменти з минулого Спогади про пережиту відпустку чи особливий день
Семантична пам'ять Зберігання загальних знань та фактів, не пов'язаних із конкретними моментами Знання про історію, мову, математику

Ці типи пам'яті взаємодіють, створюючи комплексну систему для обробки та зберігання інформації в людському мозку.

Правила швидкого вивчення англійських слів

Швидке та ефективне вивчення англійських слів — це ключовий етап для успішного володіння мовою. Дотримання певних правил сприяє ефективній асиміляції нового словника. Але сказати це легко, а от як зробити? Адже в багатьох людей є ця проблема: вони можуть легко запам’ятовувати слова, але вони швидко забуваються. Або ж буває важко змусити себе вживати нові слова, і вони теж забуваються. Тобто, така лексика не приживається.

Що робити в таких випадках?

Перше, подивитись наше відео про техніки запам'ятовування слів:

 

Друге, прочитати наші рекомендації!

Є кілька лайфхаків, які дійсно працюють — їх треба пробувати на практиці: 

 • Розподіл за темами: групуйте слова за темами, наприклад, їжа, подорожі, робота. Це полегшить асоціацію слів та запам'ятовування, оскільки мозок привчений працювати за певною логікою.
 • Використання асоціацій: спробуйте асоціювати нове слово з власним досвідом чи картинкою. Це допомагає створити ментальні зв'язки та полегшити запам'ятовування нової інформації.
 • Використання в контексті: вживайте слова в реченнях або створюйте невеликі розповіді. Це допоможе вам зрозуміти, як правильно використовувати слово в практичних ситуаціях.
 • Регулярна практика: невеличкі, але регулярні сесії вивчення слів часто бувають ефективніше, ніж великі блоки часу, виділені виключно на нову лексику. Спробуйте вивчати слова щоденно, наприклад, за 15–20 хвилин.
 • Використання додатків та онлайн-ресурсів: мобільні додатки, відправлення словникових повідомлень або використання онлайн-ресурсів — це ефективні інструменти для навчання слів у вигляді ігор чи вправ.
 • Повторення: це, безумовно, секретний ключ до запам'ятовування. Використовуйте методи регулярного повторення, щоб закріпити вивчене!

За допомогою цих правил, вивчення англійських слів може бути не лише ефективним, але й захоплюючим процесом, який забезпечить вам швидкий та стабільний прогрес у володінні мовою. Записуйтесь на курси з англійської онлайн, де професійні викладачі, зможуть допомогти у вивченні мови до бажаного рівня!

Як вивчити англійські слова для бізнесу та роботи

Якщо ви вивчаєте англійську не перший рік, ви знаєте, що лексика не є одноманітною. Так, є слова загальної англійської: ті, що ми використовуємо кожного дня, в побуті. Є й більш специфічні фрази та терміни, оскільки є безліч сфер людської діяльності. Відповідно, запам’ятовування загальних понять та більш специфічних вимагає різних підходів. 

Вивчення англійських слів для бізнесу та роботи вимагає, перш за все, систематичного та цілеспрямованого підходу. Ось кілька практичних конкретних порад, які полегшать цей процес:

 • Спрямованість на фахову лексику: почніть з вивчення слів, які часто використовуються у вашій сфері роботи. Зробіть для себе список термінів, фраз та виразів, що є невід'ємною частиною вашої професійної діяльності.
 • Використання ресурсів бізнес-англійської мови: зверніть увагу на спеціалізовані словники та матеріали з бізнес-англійської, такі як "Financial Times", "The Economist", або онлайн-платформи, що пропонують бізнес-англійську.
 • Створення власного словника: ведіть особистий словник англійської лексики, яку ви вивчаєте. Додавайте до нього нові слова, фрази та приклади вживання.
 • Практика в реальних ситуаціях: застосовуйте вивчені слова у практиці під час бізнес-переговорів, конференцій, чи письмової комунікації. Це допоможе закріпити їх в пам'яті та зробить вас більш впевненими в комунікації. Якщо почуваєте себе не готовим до застосування англійської в реальному житті, то курс "Розмовна англійська онлайн" відмінно підійде для "прокачки" вашої вимови!
 • Використання мультимедійних ресурсів: користуйтеся аудіо та відеоматеріалами для вивчення вимови слів та їх контексту в мовленні. Прослуховування та перегляд матеріалів сприятиме кращому розумінню та запам'ятовуванню.
 • Регулярні повторення: періодично повторюйте вивчені слова для забезпечення їх довготривалого зберігання в пам'яті. Використовуйте техніки, такі як карточки зі словами або додатки для вивчення слів.

З дотриманням цих порад вивчення англійської лексики для бізнесу стане більш ефективним та приноситиме практичний результат у вашій професійній діяльності.

Для полегшення засвоєння цих порад, ви можете скористатись наступною табличкою:

Поради для вивчення бізнес-англійської Ресурси
Спрямованість на фахову лексику Спеціалізовані словники бізнес-термінів
  "Financial Times" та "The Economist"
  Бізнес-курси на платформах типу Coursera
Використання ресурсів бізнес-англійської Додатки для вивчення бізнес-лексики (Business English Vocabulary Builder, FluentU, Business English Pod)
  Відео та аудіоматеріали з професійною тематикою
  Онлайн-ресурси для вивчення бізнес-лексики (businessenglishresources.com, businessenglishsite.com)
Створення власного словника Смартфони та комп'ютерні додатки для ведення особистого словника (Quizlet, Anki)
  Паперовий або електронний щоденник
Практика в реальних ситуаціях Бізнес-переговори та конференції
  Письмова комунікація (електронні листи, звіти)
Використання мультимедійних ресурсів Аудіо та відеоуроки з бізнес-тематики
  Інтерактивні завдання та вправи для аудіювання
Регулярні повторення Використання карточок зі словами
  Використання додатків для регулярних питань (Duolingo, Memrise)

Як дитині легко запам’ятати англійські слова

Наступне питання: як навчити дитину новим словам? Це може бути непростою задачею, враховуючи те, що в дітей ще немає такої мотивації, як у дорослих. Проте, вивчення англійських слів може бути захоплюючим та легким процесом для дітей, якщо використовувати правильні методи. Англійська для дітей онлайн - спеціалізовані курси для дітей від 12 років, де наші профейсійні викладачі застосовують найдієвіші методики для навчання!

Ось кілька конкретних порад для того, щоб зробити цей процес приємним та ефективним:

 • Гра та ігри: використовуйте ігри для навчання слів. Наприклад, "Flashcards" або "Memory Match" — це чудовий спосіб вивчати нові слова, а також розвивати пам'ять та увагу.
 • Створення асоціацій: пропонуйте дитині створювати асоціації між новим словом та чимось відомим для неї. Це може бути картинка, іграшка чи навіть прикметник, який описує слово.
 • Використання пісень та римованок: музика та римованки — відмінний спосіб запам'ятати слова. Виберіть аудіозаписи або відеоролики з піснями для дітей, де використовуються англійські слова.
 • Інтерактивні додатки: залучайте дитину до вивчення англійської за допомогою спеціальних додатків. Ігрові програми для мобільних пристроїв часто мають веселі завдання для вивчення мови.
 • Перетворення уроків на гру: призначте кожному предмету англійське ім'я та використовуйте його в повсякденному спілкуванні. Наприклад, прибори для столу, іграшки чи кольори — це чудовий спосіб занурити дитину в англійську мову.
 • Використання сюжетних історій: створюйте історії, в яких використовуються нові слова. Дитина легше запам'ятовуватиме слова, якщо вони вписані в цікавий сюжет.

Завдяки цим методам, навчання англійської для дітей може стати дійсно захопливим відкриттям світу мови. А ви зможете набагато легше та простіше стимулювати їх інтерес до англійської!

Тож, пробуйте різноманітні підходи, такі як використання ігор, мультимедійних ресурсів, різні види асоціацій та інтерактивні методи, щоб зробити навчання цікавим та ефективним. Важливо враховувати індивідуальні особливості та інтереси кожної людини, оскільки це сприятиме успіхові вивчення мови. Пам'ятайте, що кожен крок призведе вас ближче до мети вільного та впевненого володіння англійською мовою.

icon lamp Тест рівня

Записатися на безкоштовний урок

Поле обов'язкове для заповнення
Поле обов'язкове для заповнення Невірний формат
Невірний формат
* — Обов'язкове для заповнення
abc

Читайте також

news__image

Використання артиклів a, an та the

Читати

Використання артиклів a, an та the

У світі англійської мови, використання артиклів — "a," "an," та "the" — є однією з найцікавіших та найважливіших граматичних концепцій. Ці короткі слова можуть визначити тон та точність вашого висловлювання. Тож, розібратися в цій темі — неабияке важливе завдання. Готові? Тоді почнемо з того, що ж таке артикль — досить незвична штука для української мови.

news__image

Як протестувати рівень англійської у співробітників

Читати

Як протестувати рівень англійської у співробітників

В сучасному бізнес-середовищі знання англійської мови стає не тільки перевагою, але і необхідністю для успішної комунікації та розвитку компанії. Однак, як визначити рівень володіння мовою серед співробітників та допомогти їм вдосконалити ці навички? Давайте розглянемо це питання крок за кроком.

news__image

Популярні різдвяні та новорічні пісні англійською

Читати

Популярні різдвяні та новорічні пісні англійською

Якщо у вас є бажання поліпшити свою англійську, але при цьому отримати на додачу святковий настрій, у нас є для вас чудове рішення: слухайте англомовні пісні. Вони допоможуть не тільки розширити словниковий запас, але й покращити вимову й розуміння мови на слух. Але які пісні вибрати на новорічні свята? І які з них будуть не тільки піднімати настрій, а ще й прокачувати ваш рівень англійської? У цій статті ми розповімо про найпопулярніші та найкорисніші у плані вивчення мови різдвяні хіти.