Курси технічної англійської мови для інженерів онлайн

Курси технічної англійської мови для інженерів онлайн

  Зміст статті:

Статистика останнього часу показує: у світі дуже не вистачає людей із технічною, інженерною освітою. І українські спеціалісти могли б знайти собі дуже хорошу роботу у кращих компаніях! Проте, у сучасному глобалізованому світі володіння технічною англійською стало вкрай важливим для інженерів. Адже більшість науково-технічної літератури та професійної комунікації відбувається саме англійською. 

Тому для підвищення своєї кваліфікації та конкурентоспроможності інженерам варто приділяти увагу вивченню саме технічної англійської. Наразі одним з найзручніших способів є проходження онлайн курсів, які можна підібрати відповідно до власного рівня та професійних потреб. 

Хочете дізнатися більше про англійську для інженерів? Тоді не “переключайтеся”!

Курси англійської для інженерів: кому потрібна технічна англійська?

Давайте спочатку спростимо визначення поняття “інженера”. Хто він, власне, такий? Це слово прийшло до нас ще з II століття до н.е. і означало тоді людей, які творили нові механізми та машини. Сам термін походить від французького ingenieur, що перекладається як “винахідник”. Для багатьох людей, інженерна справа завжди була особливою професією, а в Україні ще якісь двадцять років тому ця спеціальність відрізнялася високою популярністю! Проте згодом кількість інженерів зросла, і їхня важливість трохи втратила свою актуальність. Сучасні технічні спеціальності не завжди цікавлять молодь.

Отже, інженер — це той, хто створює або обслуговує щось. Зазвичай у цьому контексті ми думаємо про будівельників, металургів, електриків та фізиків як про технічних спеціалістів. Проте це не зовсім правильно: інженерами також можуть бути біологи, архітектори, дизайнери або навіть програмісти. Наприклад, повна назва спеціальності звучить як “інженерія програмного забезпечення”.

А тепер щодо технічної англійської. У промисловості без неї просто нікуди. Усі робочі інструкції та загальноприйнята термінологія — англійською. Так що, якщо ви плануєте працювати у великих компаніях, або навіть за кордоном, вам варто оволодіти цією мовою, яка по праву вважається латиною глобалізованого світу. 

Запрошуємо на курси англійської для інженерів онлайн, де наші кваліфіковані викладачі розробили програми з поглибленим вивченням технічної англійської!

Який рівень англійської потрібен інженерам для ефективної роботи

Тож, ефективна професійна діяльність сучасного інженера вимагає володіння англійською мовою на достатньо високому рівні. Адже використання англійської є невід’ємною частиною роботи — від читання технічної документації до спілкування з іноземними колегами та партнерами. 

Згідно зі стандартом CEFR (Common European Framework), рекомендованим рівнем для інженерів є В2 (upper-intermediate) або C1 (advanced). На цих рівнях фахівець вільно читає складні технічні тексти, може писати докладні звіти та інструкції, вести дискусії у професійній сфері. 

Такі мовні навички дозволяють інженеру ефективно працювати в англомовному середовищі, обмінюватися досвідом з закордонними партнерами та бути конкурентоспроможним на міжнародному ринку праці.

Особливість технічної англійської

Людині без досвіду може здатися, що технічна англійська — це просто мова без жодних особливостей. Однак існують спеціальні словники технічних термінів, і вміння володіти цією мовою може стати важливим активом у вашому резюме.

Головна особливість технічної англійської — вона вимагає чіткості та однозначності у використанні термінів. Наприклад, у цьому контексті “деталь” перекладається як “an item”. Не можна використовувати слова “detail” або “part”, оскільки перше означає “подробицю”, а друге — “частину”. У технічній англійській мові важливо уникати багатозначності слів, тому використовується узгоджений набір термінів.

Щоб зрозуміти ці поняття краще, розглянемо кілька популярних термінів, що використовуються в різних інженерних спеціальностях:

 • drawing = креслення
 • preliminary drawing = ескіз
 • schematics = схема
 • theodolite = кутомір
 • circumference = периметр
 • face = лицьова поверхня
 • deviation = відхилення
 • performance gap = нерівність у показниках
 • constituents = складові
 • saw = пиляти

Деякі з цих термінів можуть здаватися дивними для звичайного спілкування, але для інженерів вони є повсякденними. Важливо користуватися спеціалізованими словниками технічної англійської мови, щоб зрозуміти їх правильно.

Де вивчати технічну англійську мови інженерам?

Отже, інженерам вкрай важливо підтримувати високий рівень технічної англійської. Проте де саме ефективно вивчати специфічну професійну лексику та практикувати її застосування? Одним з найзручніших варіантів є проходження онлайн курсів. Зокрема, чудово підійдуть курси технічної англійської від онлайн школи English Office. Вивчення технічної англійської для інженерів є надзвичайно важливим у сьогоденні.

Тут можна обрати курс за своїм рівнем (від Elementary до Advanced) та профілем (механіка, електротехніка, ІТ інженерія тощо). Є також інтенсивні курси підготовки до іспитів TOEFL та IELTS. Сертифікати цих екзаменів високо цінуються роботодавцями. Всі курси містять професійну лексику, граматичні конструкції, аудіо та відео матеріали.

А головне — тут ви отримаєте можливість практикувати англійську в професійному контексті під керівництвом досвідченого тьютора. Тож варто спробувати!

З чого складається заняття англійської для інженерів

Незалежно від формату навчання (індивідуальне чи групове заняття), уроки протікають за стандартною схемою. Викладач починає заняття вчасно (наприклад, о 17:00) і чекає на учня. Зазвичай структура уроку виглядає так:

 • Розминка: триває близько 5 хвилин і зазвичай включає різноманітний ігровий, інтерактивний матеріал. Її мета — підготувати до навчання та звернути увагу на основну тему уроку.
 • Перевірка домашнього завдання.
 • Основна частина уроку: вивчення та закріплення нового матеріалу. Викладач розглядає зі студентами список слів, дає їм визначення, тренує вимову та наводить приклади вживання кожного слова. Потім настає час для практики, щоб закріпити вивчене.
 • Підведення підсумків та обговорення матеріалу, який розглядався на уроці.
 • Запис домашнього завдання. 

Уроки в English Office — це не лише час для покращення англійської, але й можливість спілкування та співпраці з колегами. 

Корисні ресурси для вивчення англійської для інженерів

Тож, що робити, якщо ви хочете прокачати свій рівень англійської для інженерів? По-перше, варто записатися на курси, де викладачі допоможуть вам опанувати спеціалізовану термінологію. Курс "Ділова англійська для роботи" чудово підійде фахівцям найрізноманітніших напрямків. Але також варто займатися самостійно, особливо якщо вам потрібно наростити словниковий запас.
Де можна вивчати технічну англійську мову для інженерів? Ось декілька корисних порад для вас: 

 • Книги

В цю категорію входять всі підручники, словники та практичні посібники. Один із найкращих підручників — Professional English in Use Engineering. У ньому використовуються нові матеріали та реальні приклади. Але треба пам’ятати, що важко знайти книгу, яка охопить всі технічні спеціальності.

 • Журнали

Навіть якщо ви прихильник наукової літератури, не можна заперечувати користь періодики. Журнали типу Wired, CNET, Digital Trends, Technowise та MIT Technology Review пропонують цікаві матеріали та новини з технологій. Крім того, не забувайте підписуватися на тематичні та професійні розсилки в LinkedIn!

 • Фільми

Наприклад, Humans, Hidden Figures, The Theory of Everything та Moon — цікаві фільми, які можуть розширити словниковий запас інженера. Не соромтеся слухати лекції Стівена Хокінга, Стіва Джобса та інших авторитетів! 

 • Відео

Відеоблоги типу Chaotic Good, EEVblog, Aussie50 та Todd Harrison допоможуть у вивченні технічної англійської мови. Також корисно слухати подкасти, які ви можете знайти на сайті BBC Learning English — це корисний хаб маси професійних термінів! 

 • Телебачення

Телеканал Discovery Science показує цікаві документальні фільми, насичені технічною англійською термінологією.

 • Документація

Під час роботи, коли з’являється проблема, вирішення якої дається в документації повністю англійською мовою, необхідно розбиратися та вчити технічну лексику. Використовуйте свою робочу документацію для прокачки словника! 

 • Блоги

Сайти The Engineer, GrabCAD, Urban Workbench та Interesting Engineering містять багато цікавих матеріалів для інженерів.

Отже, володіння технічною англійською є ключовим фактором для успішної кар’єри сучасного інженера. Адже професійна діяльність потребує читання складної документації, спілкування в англомовному середовищі та обміну досвідом із закордонними колегами.

Щоб підтримувати та покращувати рівень технічної англійської, варто проходити спеціалізовані курси. Зручним варіантом є онлайн навчання в онлайн школі English Office. Тут можна підібрати курс за рівнем та напрямком, вивчити професійну лексику та практикувати усне мовлення. Регулярні заняття англійською допоможуть підтримувати та покращувати мовний рівень, що сприятиме успішній інженерній кар’єрі.
 

Запишіться на вступне заняття з методистом

Поле обов'язкове для заповнення
Поле обов'язкове для заповнення Невірний формат
Невірний формат
* — Обов'язкове для заповнення
abc

Читайте також

news__image

Як покращити свою бізнес-англійську протягом року

Читати

Як покращити свою бізнес-англійську протягом року

У світі глобалізації та високих технологій знання англійської мови, а зокрема ділової англійської, стає необхідністю для успішної кар'єри та спілкування у бізнес-середовищі. Якщо ви прагнете покращити свою бізнес-англійську протягом року, ця стаття допоможе вам знайти ефективний шлях до досягнення цієї мети.

news__image

Курси англійської для програмістів та IT фахівців

Читати

Курси англійської для програмістів та IT фахівців

Англійська мова стала необхідністю для успішної кар'єри в сфері ІТ. Програмісти та ІТ фахівці повинні не лише ефективно володіти технічною мовою коду, але й бути здатними взаємодіяти з міжнародними колегами та клієнтами. В даній статті ми розглянемо найбільш корисну інформацію щодо курсів англійської для фахівців ІТ сфери та як вони можуть підвищити вашу конкурентоспроможність на ринку праці.

news__image

Англійська для сфери IT: особливості використання слів з різним значенням

Читати

Англійська для сфери IT: особливості використання слів з різним значенням

У світі технологій, де існує не лише мова програмування, а й щоденне обговорення проєктів, англійська стає невід'ємною частиною життя IT-фахівців. Тепер, для успішної кар'єри в IT необхідні не лише hard skills - вміння програмувати та інші технічні задачі, але і вміння ефективно спілкуватися англійською.