Все про кембріджський іспит FCE. Лайфхаки як успішно підготуватися та скласти екзамен!

Все про кембріджський іспит FCE. Лайфхаки як успішно підготуватися та скласти екзамен!

    Зміст статті:

B2 First (FCE) - це тест з англійської мови, що підтверджує рівень B2 / C1 з міжнародного мовного стандарту CEFR це Upper-Intermediate чи Advanced. Одним з переваг даного іспиту є той факт, що у сертифіката немає терміну дії, тобто він безстроковий. А значить є вашою конкурентною перевагою на ринку праці протягом всієї кар'єри. А якщо ви навчаєтесь у школі, після успішного складання іспиту FCE вам автоматично зарахується 12 балів за ДПА.

Міжнародний іспит Cambridge FCE. Особливості та структура, яка складається з 4 секцій:

Перша - це Reading . Є 7 частин і всього ви маєте 1 годину 15 хвилин, тому перший лайфак для вас, при підготовці до іспиту лімітуйте час на кожне завдання, тоді впродовж реального тесту ви будете відчувати кількість часу, яку маєте, і не будете стресувати. До речі, в цій секції також є Use of English (це вміння використовувати стійкі вирази та структури), вона буде рахуватися в результатах окремо. Тому пам‘ятайте, що потрібно підпрацьовувати всі аспекти англійскої до тесту.

Друга - це Listening. Він складається з 4 частин. Перша та четверта на вибір вірного варіанту, в другій потрібно вставити слово чи словосполучення з розповіді, і в третій зробити matching. При підготовці слухайте уважно розповідача, бо навіть в його інтонації вже будуть підказки на правильну відповідь.

Третя – це writing. Тут ви зустрінетесь з двома частинами, на кожній вам потрібно написати від 140 до 190 слів, що достатньо немало , а у вас буде лише 1 година та 20 хвилин. В першій частині перевіряють ваше вміння писати Essay на варіативні теми. А ось на другій у вас буде вибір з 3 різних типів Writing. Наприклад, report , article чи review. Важливо пам‘ятати, що ви маєте використовували різні лексичні вирази та структури з ввідними словами у відповідному форматі , чи то formal чи informal.

Четверта - це Speaking. Тут ви маєте 4 частини. На Part 1 у вас запитають загальні питання про вас , на part 2 буде порівняння фотокарток, на part 3 - діалог по mind map, та на part 4 – topic questions.

Навіщо потрібно складати FCE?

Кембриджські іспити дають вам мету, над досягненням якої потрібно працювати. Незважаючи на очевидні переваги, більшість із нас все ж таки уникає будь-яких тестів. Насправді це лише означає, що ті, хто все-таки наважується скласти іспит, забезпечують собі низку переваг. Іспити Cambridge English з однаковою точністю та ретельністю перевіряють усі навички англійської: говоріння, письмо, читання та розуміння мови на слух. У деяких ситуаціях роботодавця, наприклад, може цікавити лише, як ви спілкуєтеся усно, але, в більшості випадків, його цікавить «загальна» картина.

Що потрібно знати перед тим, як складати іспит?

Перше і найголовніше – це підготовка! Підготовка до FCE буде найбільш ефективною, якщо студентам володіє рівнем англійскої мови не нижче Intermediate. Майте в запасі від 1 до 2 років для підвищення мови до рівня Upper-Intermediate, а також тренування необхідних мовних навичок. Якщо ваш рівень вже Upper-Intermediate, то вам, як правило, досить буде 3-6 місяців для знайомства зі структурою іспиту і тренувань з виконання завдань в режимі необхідного таймінгу.

Від чого залежить ваш успіх на екзамені ?

Не можливо не відмітити той факт, що стрес та невміння працювати з лімітуванням часу – це перші дві причину провалу іспиту. Також, треба фокусувати свою увагу тільки на одному завданні і виконувати завдання далі один за одним.

Які навчальні навички необхідні для успішного складання іспиту?

Яскравим прикладом є те, що на рівні перевірки володіння мовою B2 чи Upper-Intermediate – це більше аналіз контексту, а не його прямий переклад чи вміння висловлювати думки. Тож 2 лайфак, це робити по одній частині іспиту кожного дня. Також , треба вміти користуватися методами опрацювання різних секцій.

 

Лайфхаки для успішного проходження кожної частини екзамену FCE

  1. Уважно читайте умову завдання, бо так ви сконцентруєтесь та виконаєте вправу вірно
  2. На частині Listening, коли розповідач дає інструкцію до виконання ( до реального іспиту ви будете знати її напам’ять), ви можете вже передивлятися завдання, цим ви збільшуєте собі час на ознайомлення з контекстом
  3. На частині Writing зробіть Mind-map, щоб не загубити жодної умови завдання
  4. На частині Speaking не забувайте поводити себе ввічливо на інтеректувати з іншим кандидатом.

Тож, основне ваше завдання до реального іспиту – це детально ознайомитись зі структурою всіх частин та активізувати свій словниковий запас на 100%, а також якісно підготуватися до FCE!

 

Запишіться на вступне заняття з методистом

Поле обов'язкове для заповнення
Поле обов'язкове для заповнення Невірний формат
Невірний формат
* — Обов'язкове для заповнення
abc

Читайте також

news__image

Чим відрізняються іспит IELTS та TOEFL?

Читати

Чим відрізняються іспит IELTS та TOEFL?

IELTS та TOEFL - це міжнародні тестування не носіїв англійської для перевірки їхнього рівня володіння мовою. Після складання цього іспиту ви отримуєте сертифікат. Він підтверджує ваш рівень відповідно до загальноєвропейської шкали оцінювання CEFR.

news__image

Найближчі сесіі по IELTS у Європі (Польща, Чехія, Словенія, Німеччина, Болгарія)

Читати

Найближчі сесіі по IELTS у Європі (Польща, Чехія, Словенія, Німеччина, Болгарія)

English Office не тільки надає курси з підготовки до IELTS academic та general, але й допомагає у пошуку центрів здачі. Якщо ви вже готуєтеся до IELTS, але не знаєте, де і коли його можна здати — ми підготували список найближчих міст і дат, де ви можете написати тестування, оскільки в Україні центри організації іспитів на час воєнного стану призупинили свою роботу.

news__image

Літній інтенсив з підготовки до міжнародних іспитів з англійської мови

Читати

Літній інтенсив з підготовки до міжнародних іспитів з англійської мови

А ви теж думаєте, що літо – це найменш продуктивна пора? Час, коли життя ніби стає на паузу. Насправді, це стереотип: влітку теж можна продуктивно поєднувати відпочинок та навчання або цікаву роботу. Якщо казати про навчання, чому б не звернути свою увагу на літні мовні курси? Це може бути вивчення англійської для себе, для покращення результатів на роботі або ж для підготовки до міжнародних екзаменів.