Літній інтенсив з підготовки до міжнародних іспитів з англійської мови

Літній інтенсив з підготовки до міжнародних іспитів з англійської мови

  Зміст статті:

 А ви теж думаєте, що літо – це найменш продуктивна пора? Час, коли життя ніби стає на паузу. Насправді, це стереотип: влітку теж можна продуктивно поєднувати відпочинок та навчання або цікаву роботу. Якщо казати про навчання, чому б не звернути свою увагу на літні мовні курси? Це може бути вивчення англійської для себе, для покращення результатів на роботі або ж для підготовки до міжнародних екзаменів. 

 

Коли починати готуватись до міжнародних іспитів з англійської мови?

Звісно ж, підготовка до міжнародних екзаменів – найбільш популярний вид літнього інтенсиву. Влітку завжди з’являється більше вільного часу, а тому дуже важливо використати його з користю. Так в чому ж основні переваги літніх курсів?

По-перше, ви можете більш вільно планувати свій графік. По-друге, ви не обтяжені роботою так сильно, як це буває взимку або восени, тому можете приділяти більше уваги навчанню. І особливо це стосується домашнього завдання, оскільки через роботу або daily life справи у вас часто немає часу на самостійну роботу. І це знижує ефективність занять. Нарешті, по-третє, літні курси англійської – чудова можливість закрити пробіли, які залишилися в ваших знаннях.

 

Літні мовні курси з підготовки до міжнародних іспитів: переваги вибору саме цієї пори року для вивчення

Тож, ми коротко окреслили основні переваги літніх курсів з англійської. А тепер давайте детальніше поговоримо про те, чому саме літо – ідеальний час для підготовки до міжнародних іспитів.

 1. Якщо ви вже маєте достатній рівень англійської мови (наприклад, В2 – при тому, що хочете скласти іспит на В2), тоді ви можете використати літній період для безпосередньої підготовки до екзамену. Оскільки ця підготовка якраз і займає три місяці.
 2. Якщо ваш рівень ще недостатній, то літній період для вас – чудовий шанс покращити навички англійської мови в інтенсивному режимі. А надалі ви вже зможете розмірено, не поспішаючи готуватися до обраного міжнародного екзамену.

Тож, давайте підсумуємо. Які є особливості літніх курсів та чому цей період є продуктивним для вивчення англійської мови?

 • По-перше, літні курси англійської онлайн напрочуд різноманітні (все залежить від вашої мети на вже наявних навичок).
 • По-друге, зазвичай літні курси присвячені певній вузькій тематиці: підняття рівня розмовної мови, підготовка до іспитів, покращення письмової англійської тощо.

 

Літні курси англійської мови – як можливість підтягнути рівень іноземну мову на канікулах

Проте не слід думати, що влітку можна лише готуватися до екзаменів або проходити якісь сертифікаційні курси. Влітку цілком доречно присвятити час і покращенню загальних навичок англійської мови. Різновиди літніх курсів з англійської дуже варіюються:

 1. General English: літні курси загальної англійської допоможуть вам не “плавати” у темах, необхідних для повсякденного життя (сім’я, робота, хобі, побут, подорожі тощо);
 2. Business English: курси бізнес англійської стануть вам у нагоді, якщо вам треба підтягнути мову для кар’єрного зростання;
 3. ESP (English for Specific Purposes): цей літній інтенсив – гарний привід покращити лексикон, потрібний суто для вашої професії (наприклад, ІТ, маркетинг, логістика, юридична справа та інші сфери);
 4. Exam Preparation: літні мовні курси з підготовки до міжнародних іспитів (FCE, CAE, CPE, TOEFL, IELTS та інші іспити);
 5. Speaking Clubs: літні розмовні клуби – чудова нагода підвищити свої speaking skills (ну і, звісно ж, там, де розмовні навички, там одночасно і навички слухання – speaking & listening завжди йдуть пліч-о-пліч).

 

Головні особливості та переваги літніх курсів англійської для підготовки до міжнародних іспитів

Підготовка до міжнародних іспитів з англійської мови все ж таки найбільш популярний різновид літнього інтенсиву. Переваги саме навчання влітку дуже просто пояснити. Справа в тому, що підготовка до міжнародного екзамену – це шлях, який включає два кроки: якісна підготовка (тобто, покращення рівня знань, розширення словникового запасу, вивчення та застосування на практиці правил тощо) та технічна підготовка (мається на увазі, то складання іспиту – це не просто демонстрація ваших знань; це також підкованість у плані організаційних моментів: ви повинні знати, де, грубо кажучи, поставити галочку, які є типи завдань та що з ними робити, які існують лайфхаки для проходження екзаменів та інше).

Тобто, особливості підготовки до міжнародних іспитів пов’язані з проходженням двох етапів:

 • Підняття рівня англійської до потрібного level (влітку ви можете покращити свої навички, якщо ви вважаєте, що якась із них (speaking, listening, use of English, writing, reading) “кульгає”);
 • Технічна підготовка до іспитів (для цього літній період підходить якнайкраще, якщо ви вже маєте потрібний рівень знань та навичок).

 

Літній інтенсив англійської в онлайн форматі для підготовки до IELTS та TOEFL

Якщо ми кажемо про міжнародні іспити, то найбільш важливий – це літній інтенсив з підготовки до IELTS та TOEFL. Тож, чому саме літо? Подивившись на найбільш популярні дати складання цих іспитів, можна зробити висновок: це зима та весна. Тому саме літня пора – актуальний час для підготовки до міжнародних екзаменів. Просто восени у всіх починається активне життя: у когось – навчання, у когось – робота. А влітку якраз є більше спокійних годин, які можна приділити навчанню.

Онлайн формат – це реалії нашого часу. Це не тільки зручно, але й вигідно – по ціні та по економії вашого часу (займатися можна з будь-якої точки світу, у будь-який зручний час, не витрачаючи години на дорогу). Заняття проводяться через зручну вам мережу: Zoom, Skype, Google Meet тощо. 

 

Літній інтенсив англійської в онлайн форматі для підготовки до Cambridge Exams

Проте не єдиними IELTS та TOEFL. Літній інтенсив з підготовки до Cambridge Exams – ще один вигідний варіант продуктивно провести літо. Кембриджські екзамени мають одну ґрунтовну перевагу над IELTS та TOEFL: їхні сертифікати не обмежені часовими рамками. Тобто, ви складаєте іспит один раз и на все життя (якщо, звісно, ваш роботодавець не попросить вас ще раз підтвердити рівень англійської мови – як приклад).

До Cambridge Exams входять такі іспити:

 1. FCE (First Certificate in English): екзамен на підтвердження рівня В2;
 2. CAE (Certificate in Advanced English): екзамен на підтвердження рівня С1;
 3. CPE (Certificate of Proficiency in English): екзамен на підтвердження рівня С2.

Дистанційні заняття з підготовки до Кембриджських іспитів дозволять вам займатися зручноз дому, з готелю або навіть з іншої країни, якщо ви любите подорожувати влітку. Ви можете вибрати зручний час, зручну платформу и готуватися до складання потрібного вам іспиту з сертифікованим викладачем.

 

Поради для підготовки до іспитів з англійської мови

Підготовка до кожного виду екзамену передбачає свої лайфхаки. Давайте розберемося з кожним популярним іспитом.

1. Поради для підготовки до IELTS. Щоб успішно пройти свій літній інтенсив з IELTSу, вам знадобиться:

 • сформувати чіткий графік навчання;
 • контролювати свій прогрес (це робиться у тандемі з вчителем, а також за допомогою нашої дистанційної платформи);
 • знати структуру екзамену;
 • знати особливості завдань іспиту;
 • бути готовим до цейтноту;
 • приготуватися до роботи з великими масивами інформації.

Звісно ж, все залежить від того, який саме IELTS ви збираєтеся складати: якщо йдеться про IELTS Academic, то, крім вищеперерахованого, вам знадобиться знання лексики для аналізу і опису статистики и графіків.

2. Поради для підготовки до TOEFL. Цей екзамен має багато спільного з попереднім: він так само діє два роки, його так само вимагають деякі роботодавці та навчальні заклади. Щоб успішно пройти цей іспит, вам стане у нагоді:

 • вміння дотримуватися таймінгу (справа в тому, що TOEFL ви складаєте за допомогою комп’ютера, а тому якщо на завдання виділяється, наприклад, 45 секунд, то у вас є тільки 45 секунд – не більше, не менше);
 • знання структури та видів завдань на екзамені;
 • розширення словникового запасу (особливо в тому плані, який стосується дієслів);
 • формування чіткої системи навчання (графік, перевірка домашніх завдань тощо).

3. Поради для підготовки до Cambridge Exams. Нарешті, ми дійшли до найбільш вигідного типу іспитів. Якщо ви складаєте цей екзамен лише раз (бо ж він не має строку давності), то, відповідно, вам треба підготуватися до нього дуже добре. А саме, ви маєте:

 • зосередитися на вмінні не лише говорити (монолог), але й коментувати, підтримувати діалог;
 • вдосконалити свої навички speaking & listening;
 • знати особливості, типи завдань на екзамені;
 • бути готовими до чіткого таймінгу;
 • вивчити якомога більше collocation, phrasal verbs & useful language.

Звісно, ці поради – лише вершина айсбергу, який ми називаємо “англійська мова”. Але тепер ви точно знаєте, що обрати и як саме побудувати свій літній інтенсив!

icon lamp Тест рівня

Записатися на безкоштовний урок

Поле обов'язкове для заповнення
Поле обов'язкове для заповнення Невірний формат
Невірний формат
* — Обов'язкове для заповнення
abc

Читайте також

news__image

Особливості підготовки та складання IELTS в Україні у 2022 році

Читати

Особливості підготовки та складання IELTS в Україні у 2022 році

2022-й рік для українців виявився особливим. І хоча у нас, перш за все, погані асоціації з цим роком, все ж не слід упускати й можливості, які відкриваються через війну. Україна стала кандидаткою у членкині Європейського Союзу. А це значить, що треба освоювати й мову, офіційну для ЄС, – англійську. Тому цей час – чи не найбільш вигідний для того, щоб скласти іспит IELTS та підтвердити свій рівень англійської.

news__image

Особливості підготовки та складання TOEFL в Україні у 2022 році

Читати

Особливості підготовки та складання TOEFL в Україні у 2022 році

Незважаючи на ситуацію в Україні, життя продовжується. Це означає, що ми так само занепокоєні та зайняті своїм майбутнім. А майбутнє без міжнародного середовища сьогодні уявити вкрай складно. Що це значить? Треба вчити англійську та готуватися до іспитів (international exams). Один з популярних іспитів – це, звісно, TOEFL. Проте виникає питання: як складати цей іспит у 2022 році в умовах воєнного часу? Про це ми розкажемо трохи нижче.

news__image

TOEFL. Особливості підготовки та здавання

Читати

TOEFL. Особливості підготовки та здавання

Сьогодні нам важко уявити своє життя без англійської мови. Іноземна мова потрібна для роботи, навчання, кар'єри та просто для саморозвитку. Щоб підтвердити свій рівень знання мови, необхідно, як правило, скласти іспит. Один з найпопулярніших іспитів – TOEFL. Отже, що включає підготовку до TOEFL?