TOEFL. Особливості підготовки та здавання

TOEFL. Особливості підготовки та здавання

  Зміст статті:

Сьогодні нам важко уявити своє життя без англійської мови. Іноземна мова потрібна для роботи, навчання, кар'єри та просто для саморозвитку. Щоб підтвердити свій рівень знання мови, необхідно, як правило, скласти іспит. Один із популярних іспитів – TOEFL. Отже, що ж включає підготовка до TOEFL?

ЩО ТАКЕ TOEFL?

Таким чином, TOEFL – це тест на знання англійської як іноземної. Понад сім тисяч коледжів та університетів у ста тридцяти країнах, включаючи найкращі університети США, Канади, Великобританії, Австралії та Нової Зеландії, забезпечують здачу цього іспиту. Ви можете побачити весь список шкіл на офіційному сайті іспиту. Далі ми розглянемо особливості TOEFL, а також види здачі TOEFL.

ЩО ТАКЕ TOEFL З АНГЛІЙСЬКОГО І НАВІЩО ЙОГО ЗДАВАТИ?

Отже, куди б ви не вирішили вступити – вступити до зарубіжного коледжу, університету або аспірантури, вам потрібно буде продемонструвати свої знання та вміння спілкуватися англійською мовою під час вступних іспитів. Крім того, здати TOEFL знадобиться людям, які вирішили працювати або жити за кордоном.

Тест TOEFL дозволяє студентам довести, що вони можуть вільно висловлювати свої думки англійською мовою у навчанні та повсякденному житті. Мова, що використовується в тесті,— це сучасна англійська, мова, якою читають лекції та семінари. Ті самі викладачі мови висловлюють, коли обговорюють зі студентами практичні та теоретичні проблеми курсу.

Іспит TOEFL був розроблений ETS, американською службою тестування при Прінстонському університеті. Тест TOEFL був запроваджений у 1964 році, і з того часу його пройшли понад 20 мільйонів людей.

ВИДИ, ФОРМАТИ ТА ОСОБЛИВОСТІ ЗДАЧІ TOEFL

Далі нам треба розібратися, які ж формати здачі TOEFL. Існує три типи тесту:

 • паперова версія (PBT – Paper-based Test);
 • комп'ютерна (CBT-Computer-based Test);
 • онлайн-версія (iBT – Internet-based Test).

В даний час TOEFL iBT повністю витіснює CBT і є найбільш поширеним типом іспитів. Незважаючи на це, багато університетів продовжують публікувати вимоги до вступників по PBT, а деякі студенти все ще проходять тестування за паперовою версією цього іспиту.

Версія iBT включає завдання у наступних розділах:

 • Читання;
 • Аудіювання;
 • Розмовна мова;
 • Лист.

Іспит TOEFL iBT дозволений і навіть рекомендується робити нотатки в кожному з розділів. Тест триває трохи більше 4,5 годин.

ЩО ТАКЕ TOEFL PBT?

Паперовий тест TOEFL (PBT) – це чотирисекційний тест, який пропонується в тих місцях, де недоступний інтернет-тест TOEFL (iBT). PBT здають лише 3% студентів, які вибирають TOEFL відповідно до вимог англійської мови. Багато коледжів та університетів, як і раніше, прийматимуть бали PBT, але деякі враховуватимуть лише iBT. PBT оцінює навички читання, аудіювання та письма, а також знання англійських конвенцій з чотирьох розділів тесту:

 • розуміння мови на слух;
 • структура та письмове вираження;
 • розуміння прочитаного та тест письмової англійської мови.

Загальний час для PBT становить 140-150 хвилин, що включає 140 питань та одну тему есе.

ЩО ТАКЕ TOEFL IBT?

Інтернет-тест TOEFL (iBT) – це оцінка рівня володіння англійською мовою для вступників до університету на рівні бакалаврату та магістратури. Також він використовується для відбору кандидатів на різні типи вакансій, професійних ліцензій та імміграційних віз. TOEFL iBT – це один із двох основних тестів з англійської мови, що приймаються більшістю університетів англомовного світу (другий – це Міжнародна система тестування з англійської мови, або IELTS). TOEFL iBT, виконання которого займає від 200 до 250 хвилин, включає розділи з читання, аудіювання, розмовної мови та письма, а також 10-хвилинну перерву між розділами аудіювання та розмовної мови.

Час для секцій усного та письмового мовлення завжди однаковий, у той час як секції читання та аудіювання можуть варіюватися на 20 та 30 хвилин відповідно. Всі процедури TOEFL iBT включають експериментальне читання та аудіювання без оцінок, а в розділі читання можуть бути питання для трьох або чотирьох уривків для читання.

ЯК ЗДАТИ ТОЄФЛ? ОСОБЛИВОСТІ ПРОХОДЖЕННЯ ТЕСТУВАННЯ

Підготовка TOEFL вимагає ретельного підходу. Щоб скласти ТОЕФЛ, треба освоїти роботу із секціями іспиту:

1. Reading. У цій частині іспиту ви повинні прочитати текст та відповісти на запитання після нього. Кількість текстів може бути від 3 до 5 (близько 700 слів у кожному).

2. Listening. В аудіювання є два типи завдань: лекції та жива розмовна мова між двома людьми (студентами, співробітниками університету та вчителями). Після прослуховування вам необхідно відповісти на запитання протягом вказаного часу. Прослуховування ділиться кілька частин; кожна з них триває 10 хвилин.

3. Speaking. Цей розділ містить 6 екзаменаційних питань, на які потрібно відповісти в мікрофон.

4. Writing. Вам потрібно написати два есе. Одне з них – «комплексне» завдання: потрібно прочитати невеликий текст і прослухати лекцію на ту саму тему. Інформація, представлена ​​на лекціях, може контрастувати або доповнювати інформацію, отриману з тексту. Під час читання та прослуховування можна робити нотатки. У вас є три хвилини, щоб прочитати текст із 200-220 слів, і 20 хвилин, щоб написати коротке есе на 150-225 слів.

ЯК ЗДАТИ ТОЕФЛ САМОМУ І ПОТРІБНІ ЛИ ПІДГОТОВЧІ КУРСИ?

З цим нічого не поробиш, але завчасна підготовка до TOEFL один з кращих способів знизити рівень стресу в день тесту. Ось 5 ефективних стратегій підготовки до TOEFL:

1. Навчитесь добре записувати: під час TOEFL ви можете послухати аудіо лише один раз. Потім вам потрібно буде відповісти на запитання, виступити або написати есе за темою, про яку ви чули. Оскільки ви не можете відтворювати звук знову, вам потрібно навчитися робити нотатки.

2. Пройдіть практичні тести: коли ви готуєтеся до TOEFL, ви майже завжди прагнете набрати певний бал. Під час періоду підготовки до TOEFL ви можете дізнатися, чи ви наближаєтеся до своєї мети, тільки пройшовши практичні тести.

3. Читайте щодня: навіть носії англійської мови розширюють свій словниковий запас, читаючи. Чим більше ви читаєте, тим більше ви знайомитеся з концепціями і словниковим запасом.

4. Слухайте подкасти: в Інтернеті багато англомовних підкатів. Прослуховування носіїв англійської мови, які розмовляють англійською з їхньою природною швидкістю, покращить ваше сприйняття мови на слух.

5. Навчіться друкувати наосліп: у письмовій частині іспиту ви повинні набирати відповіді на незнайомому комп'ютері з QWERTY-клавіатурою. Якщо ви постійно «боретеся» з клавіатурою, у вас не залишиться багато часу, щоб написати гарне есе.

Як бачите, підготовка до ТОЕФЛ офлайн або підготовка до ТОЕФЛ онлайн, звичайно, займає час, проте скласти цей іспит на високий бал все ж таки реально. Головне, робити все за списком, не боятися звертатися за допомогою та ставити собі досяжні, вимірні цілі!

Запишіться на вступне заняття з методистом

Поле обов'язкове для заповнення
Поле обов'язкове для заповнення Невірний формат
Невірний формат
* — Обов'язкове для заповнення
abc

Читайте також

news__image

IELTS на "дев'ять": як це зробити? (Секрети від методиста)

Читати

IELTS на "дев'ять": як це зробити? (Секрети від методиста)

IELTS (The International English Language Testing System) — міжнародний іспит на знання англійської мови, який сдається для імміграції, роботи в зарубіжній компанії або вступу до іноземного вузу.

news__image

IELTS. Все, що потрібно знати для успішної здачі іспиту

Читати

IELTS. Все, що потрібно знати для успішної здачі іспиту

International English Language Testing System (IELTS) — це міжнародний екзамен з англійської мови. Мета тесту - визначити рівень володіння мовою у людей, які планують переїхати в англомовне середовище.

news__image

ЗНО з англійської! Відкрито осінній набір!

Читати

ЗНО з англійської! Відкрито осінній набір!

Зовнішнє незалежне оцінювання або ЗНО з англійської складається з 3 частин: Listening, Reading, Use of English, Writing. Поки є час, радимо записатися на підготовку до ЗНО з англійської мови.