Особливості підготовки та складання IELTS в Україні у 2022 році

Особливості підготовки та складання IELTS в Україні у 2022 році

  Зміст статті:

2022-й рік для українців виявився особливим. І хоча у нас, перш за все, погані асоціації з цим роком, все ж не слід упускати й можливості, які відкриваються через війну. Україна стала кандидаткою у членкині Європейського Союзу. А це значить, що треба освоювати й мову, офіційну для ЄС, – англійську. Тому цей час – чи не найбільш вигідний для того, щоб скласти іспит IELTS та підтвердити свій рівень англійської. 

 

Міжнародний іспит з англійської мови IELTS: особливості та структура

IELTS вважається чи не найпопулярнішим міжнародним екзаменом. Це іспит для вступу, для отримання нової роботи чи кар’єрного зростання тощо. Тест IELTS традиційно включає чотири секції: 

 1. Listening (перевірка навичок слухання, аудіювання);
 2. Reading (тестування навичок читання та розуміння тексту);
 3. Writing (демонстрація навичок письма, майстерності висловлювати думки на письмі);
 4. 4Speaking (чекінг навичок говоріння).

Загальний час тесту (кількість часу, необхідна для виконання секцій Listening, Reading, Writing) становить 2 години 45 хвилин. На секцію Speaking йде 10–15 хвилин спілкування з екзаменатором. 

Слід також брати до уваги, для чого саме ви проходите цей екзамен. Так, якщо це іспит для вступу, то вам треба складати IELTS Academic. Якщо ж цей іспит для іспит для переїзду, то вам підійде IELTS General або ж IELTS Life Skills (але це краще уточнити у міграційному центрі). Нарешті, у випадку, якщо це іспит для роботи – вам потрібен IELTS General (але, знову ж таки, краще деталізувати вимоги у вашого роботодавця).

Чим відрізняються ці варіанти іспиту? Секції Listening та Speaking ідентичні у стандартному (IELTS General) та академічному (IELTS Academic) варіантах тесту, а ось IELTS Writing та Reading відрізняються за складністю у двох варіантах тесту: у випадку IELTS Academic ви будете працювати з науковими, науково-популярними матеріалами і, відповідно, лексикою.

 

Етапи підготовки до IELTS

Звісно ж, якщо ви вирішили готуватися до цього іспиту, то важливо знати про основні етапи підготовки до IELTS. Ось декілька корисних порад щодо роботи з кожною секцією екзамену: 

 • Listening складається із чотирьох частин різної складності (за принципом від простого до складного). Кожна частина – невеликий діалог чи монолог, прослухавши який необхідно відповісти на кілька питань. Тут важливо ретельно поставитися до підготовки до IELTS, оскільки на іспиті запис програється лише один раз. На роботу в секції Listening виділено загалом 40 хвилин.
 • Reading у IELTS Academic та у IELTS General трошки відрізняється: так, частина читання в академічному варіанті IELTS учасникам іспиту необхідно прочитати три тексти та відповісти на 40 питань (13-14 питань до кожного тексту). У IELTS General тексти значно простіші й коротші, тому за кількістю їх може бути не 3, а 5. На виконання завдань частини Reading відводиться 60 хвилин.
 • Не забуваємо також про Writing: якщо ви здаєте академічний варіант, у секції Writing необхідно описати графік, діаграму чи таблицю. На додаток до цього необхідно аргументовано відповісти на запитання. У звичайному варіанті тесту (IELTS General) достатньо написати невеликий лист та есе на запропоновану тему. На Writing відводиться 60 хвилин
 • Нарешті, секція Speaking займе 10-15 хвилин і складається з трьох частин: спочатку екзаменатор запитає про ваші інтереси та хобі, а потім за одну хвилину потрібно буде підготувати виступ на задану тему. Після цього пропонується відповісти на запитання. Перед проходженням іспиту рекомендуємо ретельно опрацювати всю структуру тесту з урахуванням таймінгу, ознайомитись із типами завдань.

Проте, на цьому іспит IELTS не закінчується як такий. Ви склали найголовнішу його частину, й тепер починається період очікування: результат буде відомий через два тижні.

 

Як скласти іспит IELTS під час війни? Основні кроки

До війни зі складанням екзамену проблем не було. Найбільш популярним місцем для цього був офіс British Council. Але станом на сьогодні він зачинений. Тож треба шукати інші можливості скласти цей екзамен. Наразі найближчі дати, на які можна зареєструватися на складання іспиту в Україні – у червні. Але, звичайно, ці дати можуть бути перенесені або ж скасовані залежно від подальшої ситуації.

На жаль, у IELTS не передбачається онлайн варіант як такий, що створює певні незручності, безумовно. Тому, якщо вам потрібно терміново здавати його найближчим часом, єдиний спосіб – зробити це в іншій країні. Наприклад, у Польщі вартість тесту складе приблизно 5590 грн, у Словаччині – 6870 грн), у Чехії – 8220 грн, у Німеччині – 7650 грн. Таким чином можна помітити, що дати приблизно схожі по всіх країнах, а ось ціни можуть досить сильно відрізнятися. У такому випадку основні кроки складання IELTS – це вибір країни, міста, де ви плануєте складати екзамен, перевірка дат та реєстрація на іспит. 

Для перевірки дат та реєстрації в різних країнах використовуйте посилання: ieltsregistration.britishcouncil.org та вибирайте потрібну країну та місто.

 

Чи є заміна сертифіката IELTS?

Це питання зазвичай ставлять люди, для яких скласти IELTS у даних умовах технічно складно. Звісно ж, є аналоги міжнародних екзаменів, подібні до IELTS. Наприклад, TOEFL або ж так звані кембриджські екзамени (FCE, CAE, CPE). Але все залежить від того, для чого ви складаєте цей іспит. Для прикладу, не всі університети приймають аналоги IELTS. Таким чином, заміна сертифіката IELTS дійсно існує. Але, перш за все, треба перевірити чи підходить якийсь інший сертифікат вашому навчальному закладу, візовому центру чи роботодавцю. 

 

Корисні поради щодо успішної здачі IELTS від методиста

Успішне складанню тесту – це питання не лише знань, навичок та умінь, але й стратегії. Тому методист English Office із задоволенням розділить із вами ці поради успішної здачі IELTS:

 1. Вчіться виділяти суть тексту (основну думку).
 2. Працюйте без чернеток, використовуйте одразу бланк для відповідей та будьте уважні, записуючи відповіді у бланк.
 3. Не витрачайте час на підготовку до вузькоспеціалізованих текстів.
 4. Не втрачайте часу, якщо не знаєте відповіді.
 5. Звертайте увагу на граматику – вона може стати підказкою.
 6. Не вигадуйте відповідь, якщо її немає. Йдеться про питання, до яких дано три варіанти відповідей, а саме: False, True або Not given. Будьте уважні: не варто стверджувати те, про що не йдеться у самому тексті, навіть якщо відповідь видається вам очевидною.
 7. Якщо відчуваєте, що часу в обріз – залиште питання, в яких потрібно вибрати одну з трьох відповідей, і поверніться до них наприкінці тесту.
 8. Шукайте синоніми (щоб заплутати студентів, часто використовують слова-синоніми замість тих, які ви зустрічали в основному тексті).
 9. Не пропускайте інструкції до завдань.
 10. Якщо ви зовсім не знаєте відповіді – пишіть навмання. 

Тож, не упускайте свого шансу стати ближче до культури Європейського Союзу. Скласти міжнародний іспит з англійської мови – гарний початок вашого особистого європейського шляху, а також спосіб поширити українську культуру англійською мовою, досягти успіху у навчанні та кар’єрі. 

icon lamp Тест рівня

Записатися на безкоштовний урок

Поле обов'язкове для заповнення
Поле обов'язкове для заповнення Невірний формат
Невірний формат
* — Обов'язкове для заповнення
abc

Читайте також

news__image

Особливості підготовки та складання TOEFL в Україні у 2022 році

Читати

Особливості підготовки та складання TOEFL в Україні у 2022 році

Незважаючи на ситуацію в Україні, життя продовжується. Це означає, що ми так само занепокоєні та зайняті своїм майбутнім. А майбутнє без міжнародного середовища сьогодні уявити вкрай складно. Що це значить? Треба вчити англійську та готуватися до іспитів (international exams). Один з популярних іспитів – це, звісно, TOEFL. Проте виникає питання: як складати цей іспит у 2022 році в умовах воєнного часу? Про це ми розкажемо трохи нижче.

news__image

TOEFL. Особливості підготовки та здавання

Читати

TOEFL. Особливості підготовки та здавання

Сьогодні нам важко уявити своє життя без англійської мови. Іноземна мова потрібна для роботи, навчання, кар'єри та просто для саморозвитку. Щоб підтвердити свій рівень знання мови, необхідно, як правило, скласти іспит. Один з найпопулярніших іспитів – TOEFL. Отже, що включає підготовку до TOEFL?

news__image

IELTS на "дев'ять": як це зробити? (Секрети від методиста)

Читати

IELTS на "дев'ять": як це зробити? (Секрети від методиста)

IELTS (The International English Language Testing System) — міжнародний іспит на знання англійської мови, який сдається для імміграції, роботи в зарубіжній компанії або вступу до іноземного вузу.