Особливості підготовки та складання TOEFL в Україні у 2022 році

Особливості підготовки та складання TOEFL в Україні у 2022 році

  Зміст статті:

Незважаючи на ситуацію в Україні, життя продовжується. Це означає, що ми так само занепокоєні та зайняті своїм майбутнім. А майбутнє без міжнародного середовища сьогодні уявити вкрай складно. Що це значить? Треба вчити англійську та готуватися до іспитів (international exams). Один з популярних іспитів – це, звісно, TOEFL. Проте виникає питання: як складати цей іспит у 2022 році в умовах воєнного часу? Про це ми розкажемо трохи нижче.

 

Міжнародний іспит з англійської мови TOEFL: особливості та структура

Таким чином, ви вже знаєте, що TOEFL – це міжнародний іспит з англійської мови. Розпочнемо традиційно з сайту TOEFL, де ви можете знайти будь-яку інформацію, стосовно підготовки, реєстрації та порад щодо складання цього іспиту: https://www.ets.org/toefl/. До речі, одразу вгорі сайту можна побачити приємний напис про те, що організація підтримує Україну, тому наразі призупинила свою діяльність у росії та у білорусі. А як щодо структури самого екзамену? 

Структура іспиту постійно змінюється, з кожним роком стаючи більш зручною та інтерактивною. Спочатку існувало три види тесту: 

 • TOEFL PBT (paper based test, тестування на папері);
 • TOEFL CBT (computer based test, комп'ютерне тестування);
 • TOEFL iBT (internet based test, інтернет-тестування). 

Останнім часом TOEFL CBT зник остаточно, а TOEFL PBT залишився лише у тих регіонах, де неможливо провести тестування через інтернет. TOEFL iBT теж зазнав значних змін. Із серпня 2019 року іспит став на 30 хвилин коротшим за рахунок зменшення кількості питань та матеріалів для вивчення у кожній з його частин. Розробники тесту запевняють, що зробили його зручнішим, зберігши колишню якість оцінки рівня англійської.

Класичний TOEFL iBT складається з 4 частин: 

 1. читання та відповіді на запитання;
 2. аудіювання та відповіді на запитання;
 3. говоріння;
 4. письмова частина. 

Тривалість тестування – 3 години.

 

Різниця між TOEFL iBT (Internet based test) та TOEFL Essentials

Повернемося ще раз до сайту TOEFL. Спустившись трохи вниз, нам потрібно обрати варіант іспиту - iBT (Internet based test) чи Essentials. Насправді, найбільш популярним є саме перший варіант, через те, що Essentials версія дешевша, простіша та не така формальна. Але необхідно пам'ятати, що саме через це для вступу до іноземних вишів вона не підійде. Відтак, вам треба знати заздалегідь: яка мета складання цього іспиту для вас?

Тож обираємо розділ Test Takers – і одразу перед очима бачимо два підрозділи - Register та Find Locations and Dates. Як треба діяти далі? Ми радимо спочатку знайти найближче місце складання (або найзручнішу локацію для вас) та час, який вам підходить (особливо якщо хочете здавати саме у центрі тестування). Це коротка інформація щодо особливостей складання тесту у цьому році. 

 

Етапи підготовки до TOEFL

Звісно ж, до екзамену можна готуватися самостійно. Але тут ви стикаєтесь з масою ризиків, оскільки складання іспиту – це не лише про досконалість вашої англійської, але також про те, наскільки гарно ви орієнтуєтесь у структурі тесту та завданнях. Це пов'язано з тим, що на самому тесті існує дуже жорсткий таймінг, тому часу розбиратися із тим, що треба робити, може просто не бути. Відтак, ми радимо знайти гарного "провідника" у світ TOEFL. Наприклад, у вигляді школи іноземних мов із хорошою репутацією. Тож, які етапи підготовки до TOEFL  існують? Підготовка до екзамену займає кілька кроків:

 1. Якщо ваш рівень вже відповідає тому рівню, який ви маєте бажання підтвердити на екзамені, то ваша підготовка полягає у пропрацьовуванні безпосередньо завдань тесту. 
 2. Якщо ж ваш рівень, припустимо, В1, а ви хочете скласти TOEFL на В2, то, відповідно, вам треба ще підтягнути рівень. Для цього існує окрема програма. 

Особлива увага у підготовці приділяється тренуванню навичок говоріння (з урахуванням таймінгу та специфіки завдань тесту), письма, а також граматичним та лексичним питанням. Окремий акцент варто робити на посилення граматичної складової та розширення словникового запасу. 

 

Як скласти іспит TOEFL під час війни? Основні кроки

А ось тут ми і підібрались до цікавого моменту щодо складання на території України. Та ще й під час війни. Оскільки багатьох людей хвилює саме це питання. Для початку зазначимо, що у TOEFL є три варіанта складання іспиту (різниці у вартості немає, зараз тест коштує 215$): 

 • at a Test Center (Центри тестувань наявні майже у кожній країні, на сайті можна знайти повний перелік);
 • at Home (вдома можна складати тест у всіх країнах, які є в переліку на сайті (а це більше 200 країн, разом з Україною);
 • on Paper (а от ця версія існує тільки для Колумбії, Індії, Мексики та США).

Тому теоретично, TOEFL можна скласти зараз, знаходячись на території України. Отже, коли ви обрали місце складання та вільний час або продивилися всі вимоги для домашнього тестування, ви переходите власне до реєстрації на сайті TOEFL (спершу потрібно буде завести свій акаунт, а далі вже заповнювати необхідні дані).

 

Як скласти TOEFL у дома?

Ми зупинилися на тому, що іспит можна складати навіть у себе вдома. Але звичайно така версія складання має свої нюанси - equipment & environment requirements, тож давайте поглянемо на основні моменти, пов'язані з цим: 

 1. не можна складати іспит зі смартфону або планшету - тільки комп'ютер або ноутбук;
 2. повинна бути встановлена ліцензійна версія програмного забезпечення;
 3. із браузерів доступні Chrome та Firefox; 
 4. вам знадобляться колонки та мікрофон, але навушниками користуватися заборонено;
 5. камера повинна мати змогу показати кімнату на 360 градусів;
 6. на столі не має бути ніяких речей;
 7. зовнішній вигляд має бути відповідним до іспиту (тобто, у піжамці сидіти не можна) через те, що буде робитися запис екрану та фото звіт;
 8. на собі не можна мати фітнес-браслетів, смарт-годинників та подібного, а дівчатам не можна мати на собі аксесуари для волосся. 

Ну і звичайно, ви повинні бути впевнені у якості зв'язку та безпеці вашого місця. На жаль, ми не можемо зараз сказати, що в Україні є безпечні місця, тож краще утриматися від такого формату іспиту. 

 

Чи є заміна сертифікату TOEFL?

Інколи ми просто не маємо можливості скласти саме цей екзамен. І постає закономірне питання: чи існує заміна сертифіката TOEFL? Насправді, TOEFL – не єдиний міжнародний іспит. Проте, перед тим, як обрати той чи інший екзамен для складання, вам треба знати:

 • навіщо ви його складаєте (це іспит для вступу, переїзду тощо);
 • який тест вимагає ваша інституція (якщо ви проходите екзамен для подальшого навчання abroad);
 • який тест потрібен для міграції, якщо ви плануєте жити за кордоном (тобто, якщо це іспит для переїзду);
 • якщо скласти екзамен вимагає ваш роботодавець (відповідно, у тому випадку, коли це іспит для роботи).

Відповідно, часто буває так, що замість TOEFL можна складати IELTS або так звані кембриджські екзамени (FCE – на рівень В2, CAE – на рівень С1, а також CPE – на рівень С2, відповідно). Варто зазначити, що у більшості випадків TOEFL та IELTS є взаємозамінними. 

 

Корисні поради щодо успішної здачі TOEFL від методиста

Дуже часто ті, хто вільно володіють англійською, вважають, що здати TOEFL їм не важко. Однак незважаючи на те, що TOEFL – іспит досить нескладний, у ньому є ціла низка неоднозначних нюансів, до яких необхідно бути готовим. Звісно, є основні кроки складання TOEFL. Але також є й певні lifehacks. Протягом тривалого часу ми випрацювали багато хитрощів та стратегій, а також зрозуміли, що треба для успіху в цьому тесті. Таким чином, очи ключові поради успішної здачі TOEFL:

 1. ознайомтеся із форматом тесту;
 2. дізнайтеся, який бал по TOEFL вам необхідний (найменше прийнято вважати 70 балів за інтернет-версією (215 балів за комп'ютерною версією тесту);
 3. вивчайте академічну англійську TOEFL необхідну для того, щоб визначити вашу можливість вивчати різні дисципліни англійською мовою, тому вам необхідно зосередитися на вивченні тієї англійської, яку ви будете чути в кампусі; читайте енциклопедії, підручники, навіть Wikipedia;
 4. практикуйтеся, щодня тренуйтеся, вирішуйте завдання з тесту;
 5. розвивайте свою витримку TOEFL, тому що це досить тривалий та стомлюючий тест, адже мало хто без попередньої підготовки зможе протягом 4 годин ефективно працювати;
 6. слідкуйте за часом, обов'язково надягніть годинник, постарайтеся приїхати до центру здачі TOEFL заздалегідь; намагайтеся тримати під контролем час, який ви витрачаєте на кожне запитання; витратите хоча б 5 хвилин на обмірковування свого есе, без головної ідеї ви його писатимете довше;
 7. відповідайте на кожне запитання, і навіть якщо ви не знаєте відповіді, не залишайте перепусток;
 8. не повертайтеся до питань з Listening section після того, як відповіли на них, намагайтеся читати наперед, так ви будете знати, що саме варто запам'ятовувати, а також записувати тільки ті деталі, які легко випустити з уваги;
 9. у Reading section не обов'язково розуміти кожне слово з тексту, найголовніше – вловити суть; тому спочатку прогляньте швидко весь текст, після чого прочитайте уважно кожне запитання і шукайте відповіді в тексті;
 10. у вас буде всього 30 хвилин на ваше есе, і при цьому у вас не буде можливості перевірити пунктуацію або орфографію, тому постарайтеся використовувати слова, в написанні яких ви на 100% впевнені; не намагайтеся зробити текст надто складним, краще уникнути помилок.

Тож, не варто відкладати життя на потім: навіть війна не є достатньою причиною для зупинки життя та саморозвитку. Зараз для українців відкриваються нові можливості, у тому числі для складання міжнародних іспитів. Тому не варто їх втрачати. Можливо, саме зараз – найкращий час, щоб скласти іспит TOEFL. 

Запишіться на вступне заняття з методистом

Поле обов'язкове для заповнення
Поле обов'язкове для заповнення Невірний формат
Невірний формат
* — Обов'язкове для заповнення
abc

Читайте також

news__image

TOEFL. Особливості підготовки та здавання

Читати

TOEFL. Особливості підготовки та здавання

Сьогодні нам важко уявити своє життя без англійської мови. Іноземна мова потрібна для роботи, навчання, кар'єри та просто для саморозвитку. Щоб підтвердити свій рівень знання мови, необхідно, як правило, скласти іспит. Один з найпопулярніших іспитів – TOEFL. Отже, що включає підготовку до TOEFL?

news__image

IELTS на "дев'ять": як це зробити? (Секрети від методиста)

Читати

IELTS на "дев'ять": як це зробити? (Секрети від методиста)

IELTS (The International English Language Testing System) — міжнародний іспит на знання англійської мови, який сдається для імміграції, роботи в зарубіжній компанії або вступу до іноземного вузу.

news__image

IELTS. Все, що потрібно знати для успішної здачі іспиту

Читати

IELTS. Все, що потрібно знати для успішної здачі іспиту

International English Language Testing System (IELTS) — це міжнародний екзамен з англійської мови. Мета тесту - визначити рівень володіння мовою у людей, які планують переїхати в англомовне середовище.