Чим відрізняються іспит IELTS та TOEFL?

Чим відрізняються іспит IELTS та TOEFL?

  Зміст статті:

IELTS та TOEFL — це міжнародні тестування не носіїв англійської для перевірки їхнього рівня володіння мовою. Після складання цього іспиту ви отримуєте сертифікат. Він підтверджує ваш рівень відповідно до загальноєвропейської шкали оцінювання CEFR.

Навіщо потрібен екзамен IELTS та його структура

IELTS academic — для абітурієнтів, які вступають за кордон (Великобританія, Нова Зеландія, Австралія або Канада) на бакалаврат або магістратуру. Він не тільки спрямований на перевірку ваших навичок в англійській, але також іспит тестує ваші уміння працювати з великою кількістю інформації, академічними текстами та графіками.

До речі, деякі американські вузи теж приймають IELTS нарівні з TOEFL, про це потрібно дізнаватися безпосередньо в університеті, який вас цікавить.

 • IELTS general - для плануючих трудову імміграцію.
 • IELTS life skills – для тих, хто планує імміграцію до Великобританії за візою нареченого.

Тест IELTS містить 4 секції:

 • Listening - триває 30 хвилин, має 4 частини (40 питань)
 • Reading - триває 60 хвилин, має 3 частини (40 питань)
 • Writing - триває 60 хвилин, має 2 частини
 • Speaking - триває 11-14 хвилин, має 3 частини

Навіщо потрібні екзамен TOEFL та його структура

Якщо ви плануєте імміграцію або навчання у вищих навчальних закладах у таких країнах, як США, Канаді, Великій Британії, Китаї чи Туреччині, де домінує викладання англійською — вам підійде TOEFL.

Тест TOEFL містить 4 секції:

 • Listening - триває до 57 хвилин, має до 39 питань
 • Reading - триває до 72 хвилин, має 3-4 частини (до 40 питань)
 • Writing - триває 50 хвилин, має 2 частини
 • Speaking - триває 17 хвилин, має 4 частини

Чим IELTS відрізняється від TOEFL? Особливості іспитів

Існує різниця у варіантах мови, тому що британський варіант від американської англійської мають вагомі відмінності. Наприклад, сленг, ідіоми та мовні звороти, які використовують британці будуть незрозумілі американцям і навпаки. Саме TOEFL заснований на американській Англійській, а IELTS - на британській.

Формат іспиту також відрізняється. До іспитів включені всі секції навичок в англійській мові. І на IELTS, і на TOEFL у вас буде reading, listening, writing. А от щодо Speaking, на IELTS у вас буде живе спілкування з екзаменатором, тоді як на TOEFL ваша відповідь буде записана на диктофон комп'ютера, далі відправлена до центру перевірки. Однак, і в частині аудіювання є різниця. Для прикладу, на TOEFL спочатку ви слухаєте текст, а потім тільки дізнаєтеся питання, а на IELTS ви відразу бачите перед собою питання та можна робити якісь позначки і потім дається час, щоб перенести ці позначки на бланк відповідей. Більш того, всі частини TOEFL пов’язані між собою загальною ідеєю, в той час як на  IELTS ви побачите незалежні один від одного завдання.

Що простіше скласти: IELTS чи TOEFL?

TOEFL використовує виключно академічні тексти, вирази з більш складною лексикою та концепціями для розуміння, в IELTS все залежить від типу іспиту (General або Academic). Якщо ви не особливо впевнені у своїх навичках англійської або не працювали з академічними текстами, швидше за все, ви знайдете IELTS General простішим.

Що краще складати: IELTS чи TOEFL?

Все залежить від країни, в яку ви плануєте мігрувати або вчитися. Сертифікат TOEFL обов'язково треба мати тим, хто хоче здобути вищу освіту в США чи Канаді. Academic IELTS потрібен тим, хто хоче працювати чи навчатися в університеті Великобританії чи Австралії.

 

7 секретів для успішного складання іспитів

 1. Готуйтеся заздалегідь , ознайомтеся з екзаменом.
 2. Працюйте в режимі обмеження часу на кожну секцію іспиту.
 3. Не пропускайте вказівки до завдань.
 4. Виділіть у тексті дати, імена, назви.
 5. Не забувайте про жести, міміку та розслабленість на частині Speaking.
 6. Використовуйте складніші лексичні конструкції, а граматику простішу.
 7. Довіряйте своїй інтуїції, якщо не знаєте чи правильна відповідь.

Отже, що TOEFL, що IELTS вимагають ретельної підготовки та відповідального ставлення. Тому перш, ніж складати іспити, подбайте про те, щоб ознайомитися зі структурою іспиту, знайти вашого викладача, який допоможе вам у підготовці, мати в запасі достатньо часу для підготовки та вчасної реєстрації на іспит.

 

icon lamp Тест рівня

Записатися на безкоштовний урок

Поле обов'язкове для заповнення
Поле обов'язкове для заповнення Невірний формат
Невірний формат
* — Обов'язкове для заповнення
abc

Читайте також

news__image

Найближчі сесіі по IELTS у Європі (Польща, Чехія, Словенія, Німеччина, Болгарія)

Читати

Найближчі сесіі по IELTS у Європі (Польща, Чехія, Словенія, Німеччина, Болгарія)

English Office не тільки надає курси з підготовки до IELTS academic та general, але й допомагає у пошуку центрів здачі. Якщо ви вже готуєтеся до IELTS, але не знаєте, де і коли його можна здати — ми підготували список найближчих міст і дат, де ви можете написати тестування, оскільки в Україні центри організації іспитів на час воєнного стану призупинили свою роботу.

news__image

Літній інтенсив з підготовки до міжнародних іспитів з англійської мови

Читати

Літній інтенсив з підготовки до міжнародних іспитів з англійської мови

А ви теж думаєте, що літо – це найменш продуктивна пора? Час, коли життя ніби стає на паузу. Насправді, це стереотип: влітку теж можна продуктивно поєднувати відпочинок та навчання або цікаву роботу. Якщо казати про навчання, чому б не звернути свою увагу на літні мовні курси? Це може бути вивчення англійської для себе, для покращення результатів на роботі або ж для підготовки до міжнародних екзаменів.

news__image

Особливості підготовки та складання IELTS в Україні у 2022 році

Читати

Особливості підготовки та складання IELTS в Україні у 2022 році

2022-й рік для українців виявився особливим. І хоча у нас, перш за все, погані асоціації з цим роком, все ж не слід упускати й можливості, які відкриваються через війну. Україна стала кандидаткою у членкині Європейського Союзу. А це значить, що треба освоювати й мову, офіційну для ЄС, – англійську. Тому цей час – чи не найбільш вигідний для того, щоб скласти іспит IELTS та підтвердити свій рівень англійської.