Англійська для IT: як вивчати та кому потрібна?

Англійська для IT: як вивчати та кому потрібна?

  Зміст статті:

Ми живемо в такому світі, де англійська мова є настільки розповсюдженою, що майже кожна людина так чи інакше зіштовхувалася з нею. Хтось більше, хтось менше, але ми не можемо заперечувати, що знання англійської мови не допоможе нам у житті.

Працівники сфери ІТ, як ніхто інший, можуть зрозуміти важливість володіння англійською мовою, а особливо бізнес англійською для роботи. По-перше, багато новинок в технологіях йдуть до нас із заходу, по-друге, дуже багато корисної, автентичної інформації для спеціалістів можна знайти саме англійською. Тому, нумо розберемося у цій статті як саме вивчати англійську для ІТ спеціаліста.

Важливість англійської мови для працівників IT-компанії

Перш за все, англійська мова відкриває можливості доступу до значно ширшої бази ресурсів! Світ не стоїть на місці, технології стрімко розвиваються, тож завжди треба слідкувати за останніми трендами. А де в нас частіше за все з’являються новинки? Правильно, США та європейські країни. Ну добре, з новинками можна працювати і в локальних компаніях. А що як компанія працює на міжнародному ринку? Тоді з’являється необхідність в комунікації з партнерами (це ми вже не говоримо, що багато вакансій розміщуються саме англійською мовою). Пояснити замовнику нюанси проєкта, обговорити умови, зійтися на правках, зрозуміти техзавдання - все це буде обговорюватися англійською на правах міжнародної мови. А що як ви вже виросли як спеціаліст із локальної компанії і хочете працювати за кордоном? Тут вже точно без англійської не обійтись ніяк, починаючи з того, що ви працюватимете з іноземними колегами, з якими потрібно буде підтримувати контакт за допомогою тих же small talks, ну і закінчуючи тим, що ви будете жити в іншомовному середовищі. Шанс, що вас зрозуміють рідної мовою буде значно менший, ніж коли ви заговорите англійською.

Дивіться наше відео на Youtube каналі про важливість англійської в IT-сфері!

Який рівень англійської необхідний для фахівця з ІТ-сфери

Почнімо з того, що останнім часом, статистика розгляду резюме із знанням англійської нижче рівня Intermediate (B1) значно впала. Це зовсім не означає, що без англійської спеціалісту не вдасться влаштуватися на роботу. Але це значно скорочує вибір вакансій. Окрім цього, із високим рівнем англійської у вас відкриється можливість перспективи кар’єрного росту. Звісно ж, рівень зарплати у працівників також може залежати від знання англійської мови. Статистично, середній рівень, який вимагається від кандидата - Intermediate - Upper-intermediate (B2-C1).

Hard чи soft skills – що важливіше?

Чи достатньо буде ІТ спеціалісту просто підтягнути технічну термінологію англійською і заробляти мільйони? Дуже сумнівно. В сучасному світі дуже цінуються soft skills, а саме - вміння спілкуватися. Якщо ви уважно подивитися на вакансії, то можна побачити, що частенько від кандидата вимагаються навички проведення презентацій, пошук інформації, аналіз та обговорення результатів. Якщо ви працюєте напряму із замовником, дуже важливо буде пояснити деталі проєкту, обговорити нюанси або навіть ввічливо відмовити.

Тож, очевидно, без комунікаційних навичок працювати буде складніше.

Як і де вивчати англійську IT-спеціалісту?

Для новачків безумовно треба спочатку розібратися із граматичною базою. Так-так, перед тим як вчити спеціалізовану лексику, варто ознайомитися із простою граматикою та вивчити слова початкового рівня. Так, у комплексі, ви знатимете вже набагато більше, ніж просто терміни. Для того, щоб полегшити навчання, можна уявити англійську, як аналітичну систему (благо, у більшості випадків її дійсно можна вважати аналітичною). Представляйте граматику у вигляді схем, конспектів. Таким чином, потренувавшись деякий час, ви звикните до сталого порядку слів у реченні і опануєте основні часи, а там і до більш складних тем дійдете. Далі вже можна буде перейти до спеціалізованого курсу напрямку ІТ. Школа англійської мови EnglishOffice пропонує такий курс, де ви ознайомитися із технічними термінами, обговорюватимете тематичні питання та розбиратимете ситуації із життя. А також, звісно, підтягнете граматику, навички аудіювання та розширите словниковий запас. Якщо вас цікавить саме навчання ваших співробітників, то найкращим варіантом для вас буде корпоративна англійська онлайн.

Проте, варто пам’ятати, що для відчуття значного прогресу не можна сподіватися лише на одні заняття. Вам потрібно оточити себе англійською, тож ділимося з вами декількома корисними ресурсами:

Словники, які допоможуть початківцям:

 • TechTerms - cайт дає детальне роз’яснення для кожного поняття та приклади використання. А також тести, завдяки яким ви зможете закріпити свої знання
 • Computer Hope - вам запропонують прочитати корисну статтю, пов’язану з терміном, який ви шукали. Це дозволить вам  зрозуміти, як вживається слово в контексті і краще запам’ятати його.

 

Подкасти англійською для ІТ спеціалістів:

 • Herdingcode - тематичні подкасти із скриптами, які допоможуть вам практикувати Listening skills і вчити нові слова, пов’язані з IT.
 • Se-radio - Освітній ресурс з подкастами, в якому експерти зі світу програмної інженерії піднімають актуальні питання, що будуть корисними для професійних розробників програмного забезпечення.
 • Talkpython - Щотижневі подкасти для програмістів у форматі 45-хвилинної неформальної розмови з експертами галузі. Багато розмовних фраз, скорочень та корисних термінів.
 • Developer Tea - Короткі цікаві подкасти для розробників, розраховані на те, щоб вписатися в вашу обідню перерву.
 • Google Developers - YouTube канал із оглядами заходів, освітні серії, передові методики, поради та останні оновлення програмних продуктів і платформ.

 

Сайти для практики англійською мови:

 • businessenglishsite – ресурс підійде для багатьох професіоналів з різних сфер. Тут зібрано багато корисних тестів, які допоможуть запам’ятати правила вживання IT-лексики в контексті
 • english4it – інтерактивна онлайн-книга
 • blairenglish – безкоштовні та швидкі онлайн вправи на вивчення лексики в технічних текстах

Підсумовуючи, можна сказати, що знання англійської для ІТ спеціаліста зараз must have, тож не зволікайте та біжіть підтягувати свій рівень. А тим, хто вже має непоганий рівень англійської хочемо нагадати, що в цій справі необхідна постійна практика, до того ж, вивчення мови є корисним для нашого мозку, то ж взагалі одні тільки переваги. Тож незвалікайте та записуйтесь на онлайн курси англійської для IT фахівців.

icon lamp Тест рівня

Записатися на безкоштовний урок

Поле обов'язкове для заповнення
Поле обов'язкове для заповнення Невірний формат
Невірний формат
* — Обов'язкове для заповнення
abc

Читайте також

news__image

Formal English equivalents. Бізнес англійська

Читати

Formal English equivalents. Бізнес англійська

Не знаєте як зробити так, щоб ваша англійська звучала більш формально? Вагаєтесь чи подякувати колезі за допомогою простого thanks чи використати слово gratitude? Тоді нумо розберемося із цим детальніше!

news__image

Як написати CV та резюме англійською мовою для роботи українців у Європі

Читати

Як написати CV та резюме англійською мовою для роботи українців у Європі

Попередні роки тема пошуку роботи в Європі для українців була дуже актуальною. Але останнім часом, зі зрозумілих причин, її актуальність зросла в десятки разів. Звичайно, будь-яка людина хоче знайти не просто якусь роботу. Важливо, щоб вона відповідала його здібностям, освіті, професійному рівню тощо. Перше і головне питання, яке задає собі шукач: «З чого почати?». Почніть з написання CV та резюме. І якщо рідною мовою може не виникнути складнощів у цьому, то ось написання резюме англійською мовою може стати викликом.

news__image

Англійська для ІТ. Як навчатися програмісту?

Читати

Англійська для ІТ. Як навчатися програмісту?

У сучасних умовах важко уявити життя без іноземних мов. Особливо це стосується англійської: наприклад, англійська для IT встигла перетворитися на окрему сферу вивчення мови. Інформаційні технології динамічно розвиваються по всій земній кулі, а отже – доводиться спілкуватися з іноземними колегами. Англійська мова підходить для цього ідеально.