Все про іспит САЕ: структура та особливості складання

Все про іспит САЕ: структура та особливості складання

  Зміст статті:

У сучасному світі володіння англійською мовою стало важливою навичкою, що відкриває безліч можливостей у навчанні та професійному рості. Одним із шляхів підтвердження високого рівня англійської мови є складання міжнародних іспитів.

У цій статті ми розглянемо один з найпопулярніших і важких іспитів – C1 Advanced (CAE). Дізнаємося, для кого цей іспит актуальний, як сам іспит проходить, його структуру, особливості та методи оцінки результатів. Також ми розглянемо найефективніші стратегії підготовки до CAE та надамо корисні поради, як успішно скласти цей важливий іспит.

Кому і навіщо потрібно здавати CAE

Іспит CAE призначений для тих, хто вже володіє англійською на високому рівні та прагне покращити свої навички. Він може бути важливим для студентів, які планують вступати до англомовних університетів, або для професіоналів, які прагнуть покращити свої можливості на ринку праці в англомовних країнах.

Підготовка до іспиту C1 Advanced - курс, який підходить для тих, хто має намір проживати, працювати, вчитися та отримати значну конкурентну перевагу навіть на українському ринку праці.

Як проходить іспит C1 Advanced?

 • Читання та використання мовленнєвих навичок (Reading and Use of English)

Ця частина іспиту перевіряє ваші навички читання та використання мовленнєвих структур. Ви повинні розуміти текст та відповідати на питання, які стосуються вміння правильно використовувати граматичні структури та слова. 

 • Письмо (Writing)

У цій частині ви повинні написати два тексти. Перший текст – це обговорення поданої теми, де потрібно аргументовано висловлювати свою точку зору. Другий текст може бути листом, статтею або есе на вибір.

 • Аудіювання (Listening)

Ця частина іспиту перевіряє ваші навички слухання та розуміння усного мовлення. Ви повинні слухати різні аудіозаписи та відповідати на питання, пов'язані з ними.

 • Розмовні навички (Speaking)

У цій частині іспиту ви маєте здійснити індивідуальне інтерв'ю, де вам потрібно відповісти на питання. Крім того, вас запросять взяти участь у груповій дискусії.

Все про Cambridge C1 Advanced можна послухати у нашому відео на Youtube каналі!

 

Структура екзамену CAE

 • Читання та використання мовленнєвих навичок (Reading and Use of English)

Ця частина іспиту призначена для перевірки вашої здатності розуміти писемний текст та використовувати мовленнєві навички. Загалом, ви повинні відповісти на 56 питань, які охоплюють різні аспекти мови. Це включає в себе вправи на відновлення тексту, де ви повинні вибрати правильний варіант слова чи фрази для заповнення пропусків у тексті. Також, вам потрібно буде аналізувати текст та використовувати свої навички граматики та лексики для відповіді на запитання. 

Тривалість цієї частини іспиту становить 75 хвилин, що дає вам достатньо часу для уважного та ретельного аналізу текстів та відповіді на запитання.

 • Письмо (Writing)

У цій частині іспиту вам доведеться продемонструвати свої навички письма. Перше завдання - обговорення поданої теми, в якому ви повинні аргументовано висловити свою точку зору. Друге завдання вибіркове: ви можете обрати писати листа, статтю або есе на вибрану тему. В обох завданнях важливо висловлювати свої думки чітко та логічно, використовуючи різноманітні мовні засоби та аргументацію. Для складання міжнародних іспитів з англійської, треба ретельно вивчати граматичні конструкції, розширювати активний словник, щоб ефективно впоратися з розділами тесту та досягти високих результатів.

Тривалість цієї частини іспиту становить 90 хвилин, що дає вам час ретельно продумати свої відповіді та висловити їх у належному стилі.

 • Аудіювання (Listening)

У цій частині ви маєте слухати аудіозаписи на різні теми та відповідати на питання, пов'язані з ними. Аудіозаписи можуть бути різної природи, від інтерв'ю та розмов до лекцій та радіопрограм. Ваше завдання - визначити ключові ідеї, основні аргументи та думки спікера, а також відповісти на питання щодо змісту аудіозапису.

Тривалість цієї частини іспиту становить 40 хвилин, під час яких ви повинні виявити високу здатність до розуміння усного мовлення.

 • Розмовні навички (Speaking)

Частина 1 (Інтерв'ю, 2 хвилини)
Під час цієї частини іспиту екзаменатор задає загальні питання кожному кандидатові.

Частина 2 (Розгорнута відповідь, 4 хвилини на обох кандидатів)
У цій частині показують дві фотографії для обговорення. Кандидат повинен розгорнуто висловити свою думку протягом 1 хвилини, після чого другий кандидат надає коментар (30 секунд) на відповідь першого. Потім вони обмінюються ролями.

Частина 3 (Спільне завдання, 4 хвилини на обох кандидатів)
У цій частині кандидатам надають усні інструкції та письмові нотатки для обговорення. Вони повинні обговорювати задану тему протягом 2 хвилин, після чого є 1 хвилина на прийняття рішення з приводу завдання.

Частина 4 (Дискусія, 5 хвилин)
У цій частині кандидати мають обговорити теми, пов'язані з попереднім спільним завданням, протягом 5 хвилин.

Оцінка результатів

 • Оцінка "Grade A" (200-210 балів)

Якщо під час іспиту кандидат час від часу продемонструє знання, що перевищують рівень C1, він чи вона отримує "Grade A" та сертифікат, де зазначено рівень C2.

 • Оцінка "Grade B" (193-199 балів) та "Grade C" (180-192 бали)

Якщо кандидат на іспиті виявляє знання на рівні C1, йому чи їй видається "Grade B" або "Grade C" із вказівкою на рівень C1.

 • Рівень згідно CEFR B2 (160-179 балів)

Якщо кандидат продемонструє знання та вміння, які нижчі за рівень C1, але в межах рівня B2, він чи вона отримує сертифікат із вказівкою на рівень B2.

Підготовка до іспиту CAE

Підготовка до іспиту CAE вимагає систематичності та ретельної роботи над кожною з навичок. Для успішної підготовки рекомендується:

 • Систематично вивчати граматику та лексику. Однією з ключових складових успіху є глибокі знання граматики та великий словниковий запас. Регулярно вивчайте нові слова та вправи на граматику.
 • Читати різні тексти. Читання англійською мовою різних жанрів (від художніх творів до наукових статей) допоможе вам розширити словниковий запас та розвинути навички читання.
 • Прослуховувати аудіозаписи. Послухайте різноманітні тексти – від новин до розмовних програм. Виправляйте помилки у вимові та розумійте англійську мову в реальних умовах спілкування.
 • Практикувати письмо. Пишіть регулярно різні види текстів – від есе до листів. Просити оточуючих оцінювати та коригувати ваші творіння може бути корисним.
 • Працювати над усним мовленням. Взяти участь у дискусіях, інтерв'ю та інших усних вправах допоможе вам підвищити рівень впевненості у власних усних навичках.

Підготовка до іспитів з англійської для школярів - це напрям підготовки, де ретельно вивчаються різні аспекти мови, включаючи граматику, лексику, а також навички аудіювання та мовлення для успішного складання іспиту.

Корисні поради по складанню CAE

 • Читайте активно. Читання допомагає вам відчувати ритм мови та вивчати нові конструкції. Важливо не лише читати, але і аналізувати текст, звертаючи увагу на граматику та виразний стиль автора.
 • Підготовка до CAE онлайн. Онлайн підготовка є ефективною завдяки гнучкому графіку, доступу до різноманітних ресурсів, можливості індивідуалізації, глобальному доступу та використанню технологій для покращення процесу навчання.
 • Активно слухайте. Слухання аудіозаписів не тільки покращує ваше розуміння мови, але й допомагає вам вчити імітувати різні акценти та інтонації, що може бути корисно під час інтерв'ю.
 • Розвивайте свої писемні навички. Пишіть щоденник англійською мовою, намагайтеся виразно та логічно висловлювати свої думки.
 • Працюйте над усним мовленням. Практикуйте спілкування англійською з носіями мови або іншими студентами, що готуються до іспитів.
 • Спробуйте себе на практичних тестах. Вирішуйте практичні завдання з попередніх іспитів та аналізуйте свої помилки, щоб зрозуміти, над чим потрібно ще працювати.

Закінчуючи підготовку до іспиту CAE, пам'ятайте, що віддана робота та систематичність – це ключі до успіху. Підготуйтеся до іспиту не лише з метою отримання сертифікату, але й з бажанням покращити свої англійські навички, що стане вам у нагоді в подальшому навчанні та професійній кар'єрі. Успіху вам у складанні іспиту CAE!
 

Запишіться на вступне заняття з методистом

Поле обов'язкове для заповнення
Поле обов'язкове для заповнення Невірний формат
Невірний формат
* — Обов'язкове для заповнення
abc

Читайте також

news__image

Як скласти іспит TOEFL?

Читати

Як скласти іспит TOEFL?

Що таке TOEFL і які його особливості? Що краще складати: TOEFL чи IELTS? Скільки балів можна набрати на екзамені? Які особливості цих екзаменів: Усі ці питання, ймовірно, ви теж ставили собі. Й не один раз! Ставили, якщо збираєтеся отримувати сертифікат з англійської мови та обираєте тест.

news__image

Який іспит з англійської вибрати для вступу в іноземний ВНЗ?

Читати

Який іспит з англійської вибрати для вступу в іноземний ВНЗ?

Плануєте вступати до іноземного ВНЗ? Тоді однією з обов’язкових умов буде складання іспиту з англійської мови. Однак, з великої кількості варіантів іспитів може виникнути питання, який саме варіант вибрати.

news__image

Особливості підготовки до PET. Лайфхаки як успішно підготуватися та скласти екзамен!

Читати

Особливості підготовки до PET. Лайфхаки як успішно підготуватися та скласти екзамен!

B1 Preliminary (PET) —це міжнародний кембриджський іспит з англійської мови, що підтверджує рівень B1/B2 з міжнародного мовного стандарту CEFR (Intermediate / Upper Intermediate). Один і найголовніший привілей цього іспиту є те, що сертифікат не має терміну дії, він вам буде на все життя. Тож це ваша конкурентна перевага на ринку праці протягом усієї кар’єри. А якщо ви навчаєтесь у школі, після успішного складання іспиту вам автоматично зарахується 12 балів за ДПА.