Як скласти іспит TOEFL?

Як скласти іспит TOEFL?

  Зміст статті:

Що таке TOEFL і які його особливості? Що краще складати: TOEFL чи IELTS? Скільки балів можна набрати на екзамені? Які особливості цих екзаменів: Усі ці питання, ймовірно, ви теж ставили собі. Й не один раз! Ставили, якщо збираєтеся отримувати сертифікат з англійської мови та обираєте тест. 

Хочете дізнатися відповіді на ці питання? Тоді залишайтеся з нами та дізнайтеся усі відповіді з нашої статті!

Що таке TOEFL та як скласти іспит?

Почнемо із базового питання: що ж таке, власне TOEFL?

TOEFL (Test of English as a Foreign Language) є одним з найбільш відомих тестів на знання англійської мови в світі. Цей тест вимірює рівень володіння англійською мовою для людей, чиї рідні мови не є англійською. Для тих, хто планує навчатися або працювати в англомовній країні, складання TOEFL є необхідною умовою.

Іспит складається з чотирьох складових: 

 • читання;
 • аудіювання;
 • говоріння;
 • письмо. 

Кожен з цих розділів оцінює різні аспекти володіння мовою, такі як граматика, лексика та розуміння англійської мови. TOEFL зазвичай складають у спеціальних тест-центрах, які знаходяться у багатьох країнах світу.

Якщо ви плануєте скласти іспит TOEFL, то важливо почати готуватися заздалегідь. Рекомендується використовувати різні джерела для вивчення англійської мови (підручники, розмовні клуби та інтернет-ресурси). Також необхідно виконувати практичні завдання для того, щоб попрактикувати свої навички у читанні, аудіюванні, говорінні та письмі.

Ми пропонуємо спеціалізовані курси з підготовки до TOEFL, де ми детально розглянемо всі аспекти тесту. Наш підхід орієнтований на практику та систематичне вдосконалення всіх навичок, які потрібні для досягнення високих результатів у цьому міжнародному іспиті!

Якщо ви бажаєте скласти TOEFL та отримати високий бал, то необхідно:

 • дотримуватися плану підготовки;
 • використовувати різноманітні джерела для вивчення англійської мови;
 • регулярно практикувати свої навички. 

Нехай це стане мотивацією для вас розпочати готування до іспиту TOEFL вже сьогодні!

TOEFL та IELTS – у чому різниця

Звісно ж, якщо ви вже якийсь час, як то кажуть, “в темі”, ви точно чули про дві знаменитості у світі міжнародного тестування – TOEFL та IELTS. Інколи може здатися, що між цими тестами існує справжня гаряча конкуренція! Чи так воно насправді? Давайте розбиратися.

 • Спільні риси TOEFL та IELTS

Почнемо з того, що в цих тестів є спільного. Власне, ключова спільна риса полягає в однаковій відповіді на питання “навіщо”. Навіщо складати TOEFL або IELTS? Щоб підтвердити рівень англійської, вступити до іноземного університету або отримати робочий контракт за кордоном. 

TOEFL та IELTS – це два з найбільш поширених тестів англійської мови, які необхідно скласти для вступу до багатьох закладів освіти в англомовних країнах. 

 • Відмінні риси TOEFL та IELTS

Хоча обидва тести оцінюють рівень англійської мови, є кілька ключових відмінностей між ними.
Один з основних відмінностей між TOEFL і IELTS полягає у їх форматі:

 • TOEFL складається з чотирьох секцій – читання, аудіювання, письма та говоріння, і виконується переважно в комп’ютерному форматі (хоча існує також і паперовий варіант тесту).
 • IELTS складається з чотирьох секцій – читання, аудіювання, письмо та говоріння, і може бути виконаний як в паперовому, так і в комп’ютерному форматі.

Інша відмінність між цими тестами полягає у їх спрямованості:

 • TOEFL більше спрямований на оцінювання академічної англійської мови, яку необхідно знати для навчання в англомовних університетах.
 • IELTS спрямований на оцінювання загального рівня англійської мови, який може бути корисним для відряджень, міграції, роботи або навчання в школах і коледжах.

Отже, TOEFL та IELTS мають кілька відмінностей у своєму форматі та спрямованості, і вибір між ними залежить від ваших особистих цілей та потреб:

Якщо ви плануєте навчання в англомовному університеті, то TOEFL, можливо, є кращим варіантом. 

З іншого боку, якщо вам потрібно отримати загальний рівень англійської мови для роботи або імміграції, то IELTS може бути кращим вибором.

Крім того, IELTS частіше використовується як загально-мовний тест для отримання візи або міжнародного сертифікату, тоді як TOEFL є більш спеціалізованим тестом для вступу до американських університетів.

Тож, вибір між TOEFL та IELTS залежить від ваших особистих цілей та потреб. Обидва тести мають свої переваги та недоліки, тому рекомендується звернутися до консультантів та експертів, щоб визначити, який з них найбільше підходить вам.

Версії тесту TOEFL

Тест TOEFL має декілька версій, кожна з яких відрізняється за форматом та складністю:

 • Найпоширеніша версія – TOEFL iBT (Internet-based Test), яка проводиться онлайн та складається з чотирьох секцій: читання, аудіювання, письмо та говоріння. У цій версії іспиту час на кожну секцію обмежений, а результати можна отримати через 10 днів після складання.

Дивіться наше нове відео на каналі Youtube! Які зміни відбулися в TOEFL iBT?

 • Інша версія – TOEFL PBT (Paper-based Test), проводиться на папері та має тривалість більше, ніж TOEFL iBT. Вона складається з трьох секцій: читання, аудіювання та написання, але не має секції говоріння. Результати можна отримати через 4-6 тижнів після складання.
 • Також є версія TOEFL ITP (Institutional Testing Program), яка використовується для внутрішнього оцінювання знань студентів університетів та коледжів. Ця версія має тільки три секції: читання, прослуховування та граматика.

Обирайте версію тесту TOEFL відповідно до своїх потреб та мети. Важливо враховувати, що кожна версія має свої особливості та вимоги.

Формат іспиту

Формат іспиту TOEFL розроблений для оцінки рівня знання англійської мови студентів та професіоналів. 
Іспит складається з чотирьох розділів: читання, аудіювання, письмо та говоріння. Час на проходження іспиту складає 2 години. Кожен розділ має свій часовий ліміт та кількість завдань.

 • Читання: кандидатам пропонуються тексти різної тематики, після чого їм потрібно відповісти на питання, пов'язані з текстами. 
 • Аудіювання: складається з різних аудіо- та відеозаписів, на які кандидатам потрібно розуміти та відповісти на питання.
 • Письмо: кандидатам дають завдання написати два тексти на різну тематику (есе та відповідь на академічне запитання)ю
 • Говоріння: потрібно проілюструвати свої здібності в усному спілкуванні шляхом відповіді на запитання, пов'язані з певними темами.

Потрібно бути добре підготовленим до проходження іспиту, розуміти його формат та правила. Рекомендується використовувати вправи та завдання з офіційних джерел для підготовки. Також можна записатися на курси англійської мови, щоб отримати більше знань та практики в спілкуванні. Підготовка до TOEFL онлайн - чудовий варіант курсів, де ви зможете систематично виконувати завдання різних типів для успішного проходження тесту. Наші курси пропонують гнучкий графік занять, доступ до різноманітних матеріалів для вивчення і практики, а також особисту підтримку від досвідчених викладачів!

Структура іспиту TOEFL

Роздивимося структуру іспиту детальніше:

 • Перший розділ – читання. У цьому розділі вам доведеться прочитати 2 тексти, пов’язаних з академічними темами, і відповісти на запитання, що стосуються змісту цих текстів. У цьому розділі важливо зосередитися на основних ідеях тексту, визначити головні думки, та добре розуміти використовувані лексичні засоби.
 • Другий розділ – аудіювання. Вам будуть пропонуватися аудіо записи на академічні теми, і вам доведеться відповісти на запитання, що стосуються змісту цих записів. У цьому розділі важливо слухати і розуміти головні ідеї, деталі, а також тон і настрій спікера.
 • Третій розділ – письмо. Важливо чітко висловлювати свої думки, дотримуватися правильної структури, використовувати різні граматичні конструкції та лексичні засоби.
 • Четвертий розділ – говоріння. У цьому розділі вам доведеться висловлювати свої думки на академічні теми. Вам буде запропоновано теми, що стосуються академічних сфер, і вам доведеться висловлювати свої думки на цю тему. 

Чи можливо скласти іспит без будь-якої підготовки?

Багато людей, які мають намір складати іспит TOEFL, задаються питанням, чи можливо пройти його без будь-якої підготовки. Варто відразу сказати, що іспит TOEFL – це серйозний тест, який вимагає підготовки. 

Хоча його формат та завдання можуть здатися простими, виконати їх на достатньому рівні без знань граматики, словникового запасу та навичок читання і розуміння англійського тексту буде дуже важко.

Тому, якщо ви хочете скласти іспит TOEFL, рекомендується займатися підготовкою. Це може включати:

 • проходження курсів;
 • вивчення граматики;
 • поповнення словникового запасу;
 • виконання практичних завдань;
 • використання додаткових ресурсів, таких як підручники та практичні тести.

Хоча інколи здається, що ви володієте англійською мовою добре, при складанні іспиту TOEFL важливо пам'ятати, що це тест на знання англійської мови, який має свої вимоги та формат. Тому підготовка перед іспитом дозволить вам знайти слабкі місця та покращити рівень знань англійської мови, що, в свою чергу, допоможе досягти успіху при складанні іспиту.

Отже, можливо пройти іспит TOEFL без будь-якої підготовки, але шанси на успіх будуть значно вищі з належною підготовкою. Рекомендується розпочати підготовку заздалегідь, щоб мати достатньо часу для підготовки до тесту та досягнення бажаного результату.

Чи багато часу займає підготовка до іспиту TOEFL?

Підготовка до іспиту TOEFL може зайняти різну кількість часу в залежності від вашого початкового рівня англійської мови та цілей. 

 • Якщо ви вже володієте достатнім рівнем англійської мови і маєте досвід комунікації англійською, то підготовка може зайняти менше часу. Наприклад, якщо ви хочете скласти іспит на рівень В2 і вже маєте цей рівень, то підготовка займе півроку. 
 • Однак, якщо ваш рівень англійської мови нижче середнього, може знадобитись більше часу на підготовку до іспиту. 

Загалом, рекомендується починати підготовку до іспиту TOEFL за кілька місяців до дати іспиту, щоб мати достатньо часу для підготовки та практики різних навичок, таких як читання, письмо, аудіювання та говоріння.

Як скласти іспити на високий бал

Якщо ви хочете скласти іспит TOEFL на високий бал, вам потрібно приділити достатньо часу на підготовку. Щоб успішно скласти іспит з англійської онлайн, почніть із вивчення формату та вимог іспиту, ознайомтеся з ресурсами та матеріалами для підготовки. Важливо також пройти декілька практичних тестів, щоб зрозуміти, яким чином вам слід відповідати на питання і як краще планувати свій час. Не забувайте про розвиток вашої англійської мови, читайте англомовні тексти, слухайте аудіо та переглядайте відео на англійській мові.

Оплата та як часто можна проходити тестування

Оплата іспиту TOEFL залежить від регіону, в якому ви знаходитесь, а також від того, який формат тесту ви виберете. Ціни можуть різнитися від $160 до $300. 

Також можна вибрати додаткові опції, наприклад, перегляд свого оцінювання або експрес-оцінювання за додаткову плату. 

Щодо кількості спроб, то TOEFL можна складати не більше 1 разу на тиждень, але не більше 5 разів на рік. Натомість IELTS можна складати не більше 1 разу на місяць, але не більше 4 разів на рік.

Поради для підготовки до TOEFL

Якщо ви готуєтеся до іспиту TOEFL, ось кілька порад, які допоможуть вам підготуватися належним чином та скласти іспит на високий бал:

 • Розпочніть з реєстрації на офіційному сайті тесту TOEFL та визначення потрібного балу для вас.
 • Створіть графік для підготовки, включаючи час для вивчення граматики, читання та письма.
 • Використовуйте ресурси для підготовки до іспиту, такі як підручники, онлайн-курси та практичні тести.
 • Проходьте практичні тести, щоб оцінити свій рівень знань та визначити, які аспекти вимагають більшої уваги.
 • Візьміть участь в заняттях з вчителем англійської мови або приєднайтеся до групи з вивчення англійської мови, щоб отримати додаткову підтримку.
 • Зверніть увагу на своє здоров'я та відпочинок, включаючи достатньо сну та здорове харчування.
 • Зберіть усі необхідні документи для іспиту та прибудьте на місце тестування заздалегідь, щоб уникнути стресу та забезпечити успішне складання іспиту.

Тож, TOEFL, дійсно, дуже важливий іспит, що дозволяє оцінити рівень знання англійської мови студентів та професіоналів. Тест має свою структуру та формат, що необхідно вивчити та зрозуміти перед підготовкою. 

Важливо пам’ятати, що підготовка до TOEFL вимагає часу та зусиль, але може бути успішною за умови дотримання певних порад та стратегій. Самостійно підготуватися до тесту, однак це не дає гарантій. Натомість краще обрати мовні курси, які відповідають вашим вимогам. 

Отже, якщо ви плануєте складати іспит TOEFL, варто підготуватися заздалегідь, дотримуючись рекомендацій та використовуючи доступні ресурси для підготовки.
 

Запишіться на вступне заняття з методистом

Поле обов'язкове для заповнення
Поле обов'язкове для заповнення Невірний формат
Невірний формат
* — Обов'язкове для заповнення
abc

Читайте також

news__image

Який іспит з англійської вибрати для вступу в іноземний ВНЗ?

Читати

Який іспит з англійської вибрати для вступу в іноземний ВНЗ?

Плануєте вступати до іноземного ВНЗ? Тоді однією з обов’язкових умов буде складання іспиту з англійської мови. Однак, з великої кількості варіантів іспитів може виникнути питання, який саме варіант вибрати.

news__image

Особливості підготовки до PET. Лайфхаки як успішно підготуватися та скласти екзамен!

Читати

Особливості підготовки до PET. Лайфхаки як успішно підготуватися та скласти екзамен!

B1 Preliminary (PET) —це міжнародний кембриджський іспит з англійської мови, що підтверджує рівень B1/B2 з міжнародного мовного стандарту CEFR (Intermediate / Upper Intermediate). Один і найголовніший привілей цього іспиту є те, що сертифікат не має терміну дії, він вам буде на все життя. Тож це ваша конкурентна перевага на ринку праці протягом усієї кар’єри. А якщо ви навчаєтесь у школі, після успішного складання іспиту вам автоматично зарахується 12 балів за ДПА.

news__image

Все про кембріджський іспит FCE. Лайфхаки як успішно підготуватися та скласти екзамен!

Читати

Все про кембріджський іспит FCE. Лайфхаки як успішно підготуватися та скласти екзамен!

B2 First (FCE) - це тест з англійської мови, що підтверджує рівень B2 / C1 з міжнародного мовного стандарту CEFR це Upper-Intermediate чи Advanced. Одним з переваг даного іспиту є той факт, що у сертифіката немає терміну дії, тобто він безстроковий. А значить є вашою конкурентною перевагою на ринку праці протягом всієї кар'єри. А якщо ви навчаєтесь у школі, після успішного складання іспиту вам автоматично зарахується 12 балів за ДПА.