Який іспит з англійської вибрати для вступу в іноземний ВНЗ?

Який іспит з англійської вибрати для вступу в іноземний ВНЗ?

  Зміст статті:

Плануєте вступати до іноземного ВНЗ? Тоді однією з обов’язкових умов буде складання іспиту з англійської мови. Однак, з великої кількості варіантів іспитів може виникнути питання, який саме варіант вибрати. У цій статті ми розглянемо найпопулярніші міжнародні іспити з англійської мови та їх особливості, щоб ви могли зробити свій вибір.

Вимоги до рівня володіння англійською мовою

Тож, як підготуватися до іспиту з англійської мови? Перш за все, треба знати, що як іноземні університети, так і компанії, хочуть бачити відповідний рівень знань англійської мови

Вимоги до рівня володіння англійською можуть значно відрізнятися в залежності від вибраного іноземного університету та факультету. Проте, загалом, існують стандартні вимоги, які варто врахувати.

 • Найчастіше вимоги до рівня володіння англійською мовою формулюються за допомогою міжнародно визнаних тестів, таких як TOEFL, IELTS або Cambridge English. 
 • Якщо ви збираєтесь вступати на факультет, пов’язаний з гуманітарними науками, то вимоги до рівня англійської можуть бути менш жорсткими. 
 • У разі, якщо ви плануєте вчитися на факультеті, пов’язаному з технікою чи інженерією, вимоги можуть бути вищими.

Загалом, щоб мати достатній рівень знань англійської мови, необхідно регулярно займатися вивченням мови, читати наукову літературу та слухати аудіо- та відеоматеріали англійською. Запрошуємо на наші онлайн курси з англійської мови, щоб щоб покращити свої знання та розпочати підготовку до іспитів. Також можна брати участь у мовних курсах та іншого роду навчальних програмах, що допоможуть покращити ваш рівень знань англійської мови.

Екзамени для навчання за кордоном

Для вступу до іноземних університетів найчастіше потрібно скласти іспит з англійської мови для навчання за кордоном:

 • IELTS (International English Language Testing System)
 • TOEFL (Test of English as a Foreign Language)
 • Cambridge English Qualifications (наприклад, FCE або CAE)

Кожен з цих іспитів має свої особливості та вимоги до рівня володіння англійською мовою. Крім того, кожен варіант передбачає ті чи інші міжнародні сертифікати з англійської мови. Обираючи іспит, потрібно враховувати вимоги ВНЗ, до яких ви плануєте вступати, та специфіку кожного іспиту.

 • TOEFL (Test of English as a Foreign Language) це найбільш популярний інтернаціональний екзамен з англійської мови. Цей тест вимірює рівень знань англійської мови іноземців. Екзамен вимагає від кандидатів вміння читати, писати, говорити та розуміти англійську мову на високому рівні. TOEFL складається з чотирьох секцій: читання, письмо, аудіювання та говоріння. Кожна секція оцінюється на 30 балів, загальний максимальний бал 120. Сертифікат TOEFL приймається більшістю університетів у США, Канаді та багатьох інших країнах.
 • IELTS (International English Language Testing System) це міжнародний стандарт для оцінки рівня англійської мови як для носіїв мови, так і для не носіїв. IELTS складається з чотирьох секцій: читання, письмо, аудіювання та говоріння. Максимум можна набрати 9 балів. Як правило, бал IELTS для вступу має бути не менше 6,5. Більшість університетів у Великобританії та Австралії вимагають сертифікат IELTS для прийому студентів.

Більше про IELTS у нашому відео:

 • Cambridge English Qualifications це серія екзаменів з англійської мови для всіх рівнів знань, починаючи з початкового і до досвідченого. Включає такі екзамени як Cambridge English: First (FCE), Cambridge English: Advanced (CAE), та Cambridge English: Proficiency (CPE). Кожен екзамен оцінює всі чотири навички: читання, письмо, аудіювання та говоріння. Для підготовки до складання Cambridge English Qualifications можна використовувати спеціальні курси підготовки, які надаються Cambridge English Language Assessment та їхніми партнерами.

Як скласти іспит з англійської для вступу в іноземний ВНЗ

Тепер, коли ми знаємо, які є види тестів та іспитів з англійської мови, можна поговорити про конкретні кроки, які вам треба пройти, щоб досягти своєї мети. 

Отже, як правильно підготуватися до складання іспиту з англійської мови для вступу в іноземний ВНЗ? Ось ваші основні кроки:

 • Дізнатися про вимоги навчального закладу щодо рівня володіння англійською мовою та вибрати підходящий іспит;
 • Придбати підручники та навчальні матеріали для підготовки до іспиту;
 • Розпланувати свій час та розподілити його між вивченням граматики, читанням, письмом, аудіюванням та говорінням;
 • Вивчати нові слова та фрази і повторювати вже вивчені, використовуючи різноманітні методи, наприклад, карти пам’яті;
 • Використовувати онлайн-ресурси та додатки для вивчення англійської мови;
 • Проводити практичні заняття, щоб вдосконалювати свої навички говоріння та слухання;
 • Дізнатися про формат іспиту та практикувати його різні складові, наприклад, розв’язувати тести, писати есе та складати діалоги.

Пам’ятайте, що підготовка до іспиту з англійської мови вимагає від вас систематичної та дисциплінованої роботи, тому дотримуйтесь свого графіку та постійно вдосконалюйте свої навички.

Пакет документів, необхідних для вступу до іноземного ВНЗ

Тож, якщо ви обрали навчання за кордоном на англійській, вам треба підготувати необхідні документи. Які саме? 

Звичайно, деталі щодо документів можуть відрізнятися в залежності від країни та конкретного ВНЗ, але, як правило, необхідно подати наступні документи:

 • Заява на вступ
 • Підтвердження освіти (диплом, атестат, транскрипт)
 • Міжнародний сертифікат з англійської мови (IELTS, TOEFL, Cambridge English Qualifications або інший)
 • Резюме або мотиваційний лист
 • Рекомендаційні листи від попередніх викладачів чи роботодавців
 • Паспорт або інший документ, що засвідчує особу
 • Фотографії

Також, в залежності від країни та ВНЗ, можуть бути додаткові вимоги та документи, такі як медичні довідки, фінансові докази, докази професійних здібностей тощо. Рекомендується звернутися до відповідної служби прийому до ВНЗ для отримання повної інформації та списку необхідних документів.

Як підвищити свій рівень англійської?

Міжнародні тести з англійської мови, безумовно, вимагають ретельної підготовки та підвищення рівня іноземної. Для більш ефективних результатів, ми пропонуємо курси з підготовки до міжнародних екзаменів з англійської мови!

Якщо ви маєте намір вивчити англійську мову для отримання можливості вступу до іноземного ВНЗ, вам знадобляться наступні поради, які допоможуть підвищити рівень знань англійської мови:

 • Практикуйте англійську мову щодня: читайте статті, пишіть пости англійською мовою, слухайте подкасти.
 • Використовуйте інтернет-ресурси та додатки для вивчення англійської мови, такі як Duolingo, Rosetta Stone, або Babbel.
 • Переглядайте англомовні фільми та телешоу з субтитрами, щоб покращити свою вимову та розуміння мови.
 • Знайдіть собі англійськомовного співрозмовника або використовуйте онлайн-сервіси для спілкування з носіями мови.
 • Підключіться до курсів або занять з англійської, які відповідають вашому рівню володіння мовою.
 • Вивчайте англійську термінологію, яка стосується вашої майбутньої професії, щоб мати можливість легко спілкуватися в цій галузі.
 • Подорожуйте до англомовних країн та спілкуйтеся з місцевими жителями, щоб зануритися в мовне середовище та покращити свої навички.

Ці поради допоможуть вам підвищити свій рівень володіння англійською мовою та отримати можливість вступу до іноземного ВНЗ. Вибір іспиту з англійської мови для вступу до іноземного університету залежить від вашої мети та рівня володіння мовою. Для вступу необхідно зібрати пакет документів, що може включати сертифікати з іспитів з англійської мови, а також інші документи.

Знання англійської мови це важлива складова успіху в навчанні та професійному розвитку. Є багато способів підвищити свій рівень володіння мовою, таких як використання різноманітних ресурсів для самостійного вивчення англійської, участь у спілкуванні з носіями мови, або заняття з викладачем.

Записатися на безкоштовний урок

Поле обов'язкове для заповнення
Поле обов'язкове для заповнення Невірний формат
Невірний формат
* — Обов'язкове для заповнення
abc

Читайте також

news__image

Особливості підготовки до PET. Лайфхаки як успішно підготуватися та скласти екзамен!

Читати

Особливості підготовки до PET. Лайфхаки як успішно підготуватися та скласти екзамен!

B1 Preliminary (PET) —це міжнародний кембриджський іспит з англійської мови, що підтверджує рівень B1/B2 з міжнародного мовного стандарту CEFR (Intermediate / Upper Intermediate). Один і найголовніший привілей цього іспиту є те, що сертифікат не має терміну дії, він вам буде на все життя. Тож це ваша конкурентна перевага на ринку праці протягом усієї кар’єри. А якщо ви навчаєтесь у школі, після успішного складання іспиту вам автоматично зарахується 12 балів за ДПА.

news__image

Все про кембріджський іспит FCE. Лайфхаки як успішно підготуватися та скласти екзамен!

Читати

Все про кембріджський іспит FCE. Лайфхаки як успішно підготуватися та скласти екзамен!

B2 First (FCE) - це тест з англійської мови, що підтверджує рівень B2 / C1 з міжнародного мовного стандарту CEFR це Upper-Intermediate чи Advanced. Одним з переваг даного іспиту є той факт, що у сертифіката немає терміну дії, тобто він безстроковий. А значить є вашою конкурентною перевагою на ринку праці протягом всієї кар'єри. А якщо ви навчаєтесь у школі, після успішного складання іспиту вам автоматично зарахується 12 балів за ДПА.

news__image

Чим відрізняються іспит IELTS та TOEFL?

Читати

Чим відрізняються іспит IELTS та TOEFL?

IELTS та TOEFL - це міжнародні тестування не носіїв англійської для перевірки їхнього рівня володіння мовою. Після складання цього іспиту ви отримуєте сертифікат. Він підтверджує ваш рівень відповідно до загальноєвропейської шкали оцінювання CEFR.