Іспит восьмикласника у Польщі: особливості та як скласти українцям

Іспит восьмикласника у Польщі: особливості та як скласти українцям

  Зміст статті:

Іспит восьмикласника у Польщі, відомий як "egzamin ósmoklasisty", є важливою частиною навчального процесу для школярів у цій країні. У цій статті ми розглянемо особливості цього іспиту, предмети, які можна складати, а також процес підготовки та важливість результатів для майбутнього навчання.

Запрошуємо на курси англійської онлайн у Польщі, щоб якісно підготуватись до іспитів з англійської мови та отримати відмінний результат.

Що таке еgzamin ósmoklasisty?

Egzamin ósmoklasisty - це стандартизований іспит, який складають учні восьмого класу в Польщі. Цей іспит має на меті оцінити знання учнів у різних предметах та підготувати їх до подальшого навчання в середній школі. Іспит ósmoklasisty зазвичай складається в кінці восьмого класу, переважно в травні або червні, що дає учням достатньо часу для підготовки.

Щодо кількості обов'язкових предметів, учні повинні здати екзамен з польської мови, математики, та одного із предметів на вибір: біології, фізики, хімії, географії, історії або іноземної мови (зазвичай англійської або німецької). Така структура іспиту сприяє забезпеченню широкого охоплення навчальних матеріалів та розвитку різних аспектів знань учнів. Цей іспит сприяє розвитку академічних навичок учнів і визначає їхні можливості для подальшого успішного навчання та професійного зростання. Враховуючи його значення, підготовка до цього екзамену є важливою частиною навчального процесу для учнів та вчителів. 

Які дисципліни можна складати?

На іспиті ósmoklasisty учні мають можливість складати різні предмети, які включають у себе широкий спектр дисциплін. У рамках egzamin ósmoklasisty випускники складають іспити з різних предметів. Ці включають польську мову та літературу, математику і іноземну мову.

 • Іспит з польської мови та літератури включає завдання з граматики, читання та аналізу текстів, що демонструє рівень володіння рідною мовою та знання з літератури.
 • Математичний іспит вимагає від учнів розв'язувати математичні задачі та використовувати математичні концепції, демонструючи їхнє розуміння та застосування в реальних ситуаціях.
 • Щодо іноземної мови, учні можуть обрати між англійською або іншою іноземною мовою. Оцінка включає вміння розуміти та використовувати іноземну мову в письмовій та усній формі. Запрошуємо на курс "Англійська для школярів у Польщі", де наші висококваліфіковані викладачі зможуть підготувати до будь-якого міжнародного іспиту з англійської мови! 

Такий широкий спектр дозволяє учням демонструвати свої здібності та обирати шлях навчання, що найбільше відповідає їхнім потребам і планам.

Хто може не складати екзамен після 8 класу?

Існують певні категорії учнів, які можуть бути звільнені від складання іспиту ósmoklasisty. Серед таких учнів входять ті, які мають особливі освітні потреби. Це можуть бути учні з різними видами інвалідності або з іншими специфічними освітніми потребами, які роблять неможливим або неефективним їх участь у стандартизованому тестуванні. Крім того, деякі учні можуть бути звільнені від іспиту, якщо вони переходять до спеціалізованих шкіл з іншим навчальним планом, де вони мають можливість отримати більш індивідуалізовану освіту, відповідну їхнім потребам і здібностям.

Як виглядає екзамен восьмикласника в Польщі з англійської мови?

Egzamin ósmoklasisty з англійської мови є важливим етапом в житті школярів у Польщі. Цей іспит складається у письмовій формі та триває 90 хвилин. Учні проходять тестування з різних аспектів англійської мови, включаючи граматику, лексику та розуміння тексту.

Загальна структура іспиту передбачає різні типи завдань, такі як:

 • заповнення пропусків у тексті;
 • вибір правильного варіанту відповіді;
 • розуміння текстів на слух;
 • письмові вправи.

Як підготуватися до egzamin ósmoklasisty з англійської?

Для успішного складання іспиту з англійської мови важливо систематично вивчати мову, включаючи граматику, лексику та навички аудіювання та мовлення.

Рекомендується використовувати додаткові навчальні матеріали, такі як підручники, онлайн-курси, відеоуроки, а також практичні завдання, щоб підготувати учнів до всіх аспектів іспиту. Систематична практика і регулярне виконання завдань допоможуть укріпити знання та навички, необхідні для успішного проходження іспиту ósmoklasisty з англійської мови.

Пройдіть курс "Підготовка до іспитів з англійської у Польщі", де ми пропонуємо усі неохідні матеріали та методики для якісної підготовки до іспиту з англійської мови. Наші викладачі мають відповідні досвіди із скаданням різних іспитів, тому вони зможуть розповісти про особистий досвід та досягти найкращих результатів!

Окрім того, важливо регулярно проходити завдання у форматі іспиту. Їх є багато у відкритому доступі в інтернеті. Для практики також можна взяти завдання з українського НМТ чи ДПА, а також іспиту PET, адже всі ці тести розроблені по одному формату. Така практика допоможе учням зрозуміти структуру іспиту, познайомитися з типами завдань та навчитися ефективно розподіляти час під час його складання.

Пільги для українців

Українські студенти, які вирішили продовжити своє навчання в польських школах після 30 вересня 2022 року, мають можливість скористатися певними пільгами, спрямованими на забезпечення їхнього комфортного та ефективного навчання. Ці пільги передбачаються для тих студентів, які можуть потребувати додаткової підтримки з огляду на особливості їхньої освітньої траєкторії.
Щоб скористатися перевагами, учням необхідно подати декларацію до директора школи, в якій вони зазначають, що їм потрібні спеціальні умови для складання іспиту. Після ретельного розгляду заяви та затвердження пільг студенти отримують можливість:

 • Збільшити тривалість іспитів, щоб мати достатньо часу для вивчення матеріалу та відповіді на запитання.
 • Бути розміщеними в окремому класі для проходження іспиту, щоб уникнути зовнішніх впливів та створити комфортні умови для концентрації.
 • Отримати екзаменаційні аркуші з українським перекладом завдань, щоб уникнути мовних бар'єрів під час проходження іспиту.
 • Скористатися допомогою викладача для пояснення виконання завдань та роз'яснення складних питань.

Ці пільги спрямовані на створення рівних умов для навчання та оцінювання для всіх студентів, незалежно від їхнього походження чи особистих обставин. Для отримання більш детальної та актуальної інформації рекомендується звертатися безпосередньо до навчального закладу.

Результати іспиту ósmoklasisty та вступ до закладів середньої освіти

У Польщі результати іспиту ósmoklasisty використовуються як один з ключових критеріїв для вступу до старшої школи. Тому плідна підготовка до іспиту є необхідною. Пропонуємо курс "Англійська для школярів онлайн" для ефективної підготовки до польського іспиту ósmoklasisty. Зазвичай вони подаються разом із заявою про вступ, і комісія або приймальна комісія школи розглядає ці результати разом з іншими документами кандидата.
На основі результатів іспиту ósmoklasisty та інших критеріїв, таких як успішність у попередніх роках навчання та рекомендації вчителів, приймається рішення про прийняття учня до конкретної старшої школи. Зазвичай відбираються учні з найвищими результатами, оскільки це свідчить про їхню готовність та здатність успішно вивчати більш складні матеріали на середньому рівні освіти. Таким чином, результати іспиту ósmoklasisty відіграють суттєву роль у визначенні майбутнього навчання учнів у старшій школі.

Записатися на безкоштовний урок

Поле обов'язкове для заповнення
Поле обов'язкове для заповнення Невірний формат
Невірний формат
* — Обов'язкове для заповнення
abc

Читайте також

news__image

Матура в Польщі – як успішно скласти українцям

Читати

Матура в Польщі – як успішно скласти українцям

Матура - це важливий крок у житті кожного студента в Польщі. Для українських студентів, які мріють про навчання в цій країні, здача матури також є актуальною темою. У цій статті ми розглянемо, що таке матура в Польщі, як саме відбувається її складання, а також як українським студентам підготуватися до цього випробування та отримати успішний результат.

news__image

Іспити для імміграції в Канаду. Що обрати IELTS або CELPIP?

Читати

Іспити для імміграції в Канаду. Що обрати IELTS або CELPIP?

IELTS і CELPIP є двома популярними іспитами, які використовуються для оцінки рівня знання англійської мови для імміграції в Канаду. Ці іспити вимагаються багатьма програмами імміграції, і правильний вибір може значно вплинути на ваш успіх у процесі імміграції.

news__image

Іспит A2 Key KET: особливості та як успішно скласти

Читати

Іспит A2 Key KET: особливості та як успішно скласти

Іспит A2 Key (KET) є одним із найпоширеніших тестів, який підтверджує базовий рівень знань англійської мови. Цей сертифікат є важливим кроком для тих, хто хоче впевнено спілкуватися англійською мовою. У цій статті ми розглянемо детальніше особливості та структуру цього іспиту, а також подамо корисні поради для успішного його складання.