Матура в Польщі – як успішно скласти українцям

Матура в Польщі – як успішно скласти українцям

  Зміст статті:

Матура - це важливий крок у житті кожного студента в Польщі. Для українських студентів, які мріють про навчання в цій країні, здача матури також є актуальною темою. У цій статті ми розглянемо, що таке матура в Польщі, як саме відбувається її складання, а також як українським студентам підготуватися до цього випробування та отримати успішний результат. 

Запрошуємо всіх бажаючих на курси англійської онлайн, де наші висококваліфіковані викладачі допоможуть з підготовкою до Матури, міжнародних іспитів з англійської, підвищити рівень володіння мовою для роботи чи для повсякденного життя!

Що таке матура в Польщі?

Екзамен maturalny, як і кожен інший іспит, має свої особливості. У 2023 році відбулися значні зміни в його проведенні в Польщі. Ці трансформації вплинули на самі завдання, а також на підхід до їх вирішення та тривалість екзамену, що вразливо відобразилося на процесі оцінювання старшокласників та визначенні рівня їхніх знань і навичок.

Щорічно іспити проходять навесні, зазвичай у квітні та травні, з датами, визначеними Міністерством національної освіти. Учні складають їх у своїх школах, але оцінюють роботи зовнішні екзаменатори. Під час іспиту дозволяється використовувати лише дозволені матеріали та калькулятори, але заборонено мобільні пристрої. Порушення цих правил може призвести до анулювання роботи та відрахування учня. Результати оголошують у липні і можна перевірити онлайн на сайті Окружної екзаменаційної комісії.

Для випускників ліцеїв тривалість матурального іспиту з польської мови на базовому рівні збільшилася до 240 хвилин, а на поглибленому – до 210 хвилин, із змінами у форматі завдань.

Іспит з математики тепер також триватиме 180 хвилин на обох рівнях, зі змінами у кількості та форматі завдань.

Іспит з англійської мови триватиме 120 хвилин на базовому рівні і 150 хвилин на поглибленому, з вимогою рівня володіння мовою В1-В1+. Підготовка до іспиту може бути покращена через курси "Англійська для школярів у Польщі", де наші викладачі готові допомогти з підготовкою до польської Матури з англійської мови.

Тривалість іспитів на поглибленому рівні з природничих предметів залишається незмінною – 180 хвилин. Різниця між базовим і поглибленим рівнями полягає в складності завдань та їхніх темах.

Складання Матури для студентів з України

Українські учні, які почали навчання в польських школах після 30 вересня 2022 року, мають можливість скористатися певними пільгами. Для цього потрібно подати декларацію до директора школи, в якій вказати, що дитина потребує спеціальних умов для складання іспиту.

У разі затвердження пільг, учні отримують можливість:

 • збільшити тривалість іспитів;
 • бути розміщеними в окремому класі для складання іспиту;
 • отримати екзаменаційні аркуші, де завдання перекладені на українську мову;
 • скористатися допомогою викладача для пояснення, як виконувати завдання.

Для отримання детальної та актуальної інформації слід звернутися до навчального закладу. 

Вивчення англійської у Польщі онлайн - чудовий спосіб, щоб вдосконалити свої навички та успішно скласти іспит!

Польська матура: обов'язкові та додаткові предмети

Екзамен матура в Польщі є важливим кроком для випускників старших класів шкіл і включає обов'язкові та вибіркові іспити.

У 2024 році кожен випускник повинен скласти два усні іспити: з польської мови і з сучасної іноземної мови.

Також необхідно здати чотири письмових іспити:

 • з польської мови на базовому рівні,
 • з математики на базовому рівні,
 • з сучасної іноземної мови на базовому рівні,
 • з обраного додаткового предмета на поглибленому рівні. Однак, випускник двомовної школи або відділення повинен скласти іспит із сучасної іноземної мови на двомовному рівні.

Випускники шкіл з мовою навчання національної меншини також мають здати іспит з мови цієї меншини в усній і письмовій частині.

У 2024 році, крім одного обов'язкового іспиту з додаткового предмета на поглибленому рівні, випускник може обрати до п'яти додаткових предметів, серед яких є українська мова. У письмовій частині можна вибрати один із наступних предметів: біологія, хімія,фізика, філософія, математика, географія, історія, інформатика,суспільствознавство, польська мова, українська мова ,мови інших меншинств.

Додатковими предметами для усної частини можуть бути мови меншинств без зазначення рівня або на двомовному рівні.

Що таке матура з англійської мови?

Матура з англійської мови - це офіційний іспит, який мають складати студенти в Польщі для вступу до університетів. Цей іспит визначає рівень знань англійської мови студента і є важливим фактором при прийомі на навчання.

Запрошуємо на курси англійської онлайн у Польщі, де наші викладачі допоможуть з підготовкою до польської Матури та будь-якого іспиту з англійською мови.

Порядок складання та як відбувається екзамен матури з англійської мови?

Матура з англійської мови включає письмові та усні завдання. Письмова частина може включати тестування на граматику, відповіді на питання та написання есе. Усна частина передбачає спілкування з викладачем англійської мови та виконання завдань, які демонструють рівень володіння мовою. Ефективно підготуватися та успішно скласти цей іспит вам допоможуть  онлайн-курси англійської мови у Польщі.

Як підготуватися до поглибленої Матури з англійської?

Для успішної підготовки до поглибленої матури з англійської мови важлива систематичність, старанна праця і використання ефективних навчальних стратегій. Онлайн курси англійської мови у Польщі ідеально підходять як для дорослих, так і для дітей. Ми розробили програми навчання, що відповідають різним рівням володіння мовою та віковим категоріям, від трьох років і старше.

Ось кілька корисних порад для ефективної підготовки:

 • Регулярно читайте складні автентичні тексти різних жанрів, такі як художня література, статті та інтерв'ю. Аналізуйте їхню структуру та вивчайте нову лексику.
 • Слухайте подкасти та аудіокниги англійською мовою, а також дивіться фільми та серіали в оригіналі без субтитрів.
 • Вивчайте фразові дієслова, ідіоми та складні граматичні конструкції, характерні для академічної мови, і вправляйтеся в них.
 • Практикуйте письмове мовлення, пишучи твори та есе на різноманітні теми обсягом до 500 слів, дотримуючись логічної структури тексту.
 • Розвивайте усне мовлення шляхом дискусій, презентацій та монологів з викладачем або носієм мови, поширюйте свій словниковий запас.
 • Вивчайте зразки завдань з попередніх років та виконуйте їх на час, щоб покращити тайм-менеджмент.

Вступ до вишів за результатами матури в Польщі

Здобуття сертифіката Матури є обов'язковим кроком для вступу до бакалаврату в польські університети. Претенденти подають свої заяви разом із необхідними документами, включаючи сертифікат Матури, безпосередньо до обраних університетів. Конкурсний відбір варіюється залежно від спеціальності та конкретного навчального закладу, а найбільша конкуренція зазвичай спостерігається на медичних та економічних напрямках.

Пріоритет надається абітурієнтам з високими балами Матури, оскільки вищі оцінки збільшують їх шанси на вступ. Ураховуються результати з профільних предметів, і для творчих спеціальностей можуть бути запроваджені додаткові вступні випробування. Важливо ознайомитися з вимогами кожного університету та вчасно виконати всі етапи для успішного вступу до вищого навчального закладу в Польщі.

Іноземні студенти мають можливість скласти Матуру в Польщі або пройти нострифікацію своїх освітніх документів. Для навчання польською мовою необхідно пройти іспит з польської на рівні В2. Рішення про зарахування приймають приймальні комісії університетів на основі конкурсного відбору.

Для українських студентів, які планують складати НМТ, доступний курс "Підготовка до іспитів з англійської у Польщі". Ми надаємо індивідуальний підхід до кожного студента та доступ до якісних навчальних ресурсів, що допомагає максимально підготуватися та досягти високих результатів.

Записатися на безкоштовний урок

Поле обов'язкове для заповнення
Поле обов'язкове для заповнення Невірний формат
Невірний формат
* — Обов'язкове для заповнення
abc

Читайте також

news__image

Іспити для імміграції в Канаду. Що обрати IELTS або CELPIP?

Читати

Іспити для імміграції в Канаду. Що обрати IELTS або CELPIP?

IELTS і CELPIP є двома популярними іспитами, які використовуються для оцінки рівня знання англійської мови для імміграції в Канаду. Ці іспити вимагаються багатьма програмами імміграції, і правильний вибір може значно вплинути на ваш успіх у процесі імміграції.

news__image

Іспит A2 Key KET: особливості та як успішно скласти

Читати

Іспит A2 Key KET: особливості та як успішно скласти

Іспит A2 Key (KET) є одним із найпоширеніших тестів, який підтверджує базовий рівень знань англійської мови. Цей сертифікат є важливим кроком для тих, хто хоче впевнено спілкуватися англійською мовою. У цій статті ми розглянемо детальніше особливості та структуру цього іспиту, а також подамо корисні поради для успішного його складання.

news__image

Все про іспит САЕ: структура та особливості складання

Читати

Все про іспит САЕ: структура та особливості складання

У сучасному світі володіння англійською мовою стало важливою навичкою, що відкриває безліч можливостей у навчанні та професійному рості. Одним із шляхів підтвердження високого рівня англійської мови є складання міжнародних іспитів.